Пандемијата ги погоди речиси сите бизниси, но според членовите на Асоцијацијата, Владата различно ги третира државните и приватните установи за згрижување деца иако тие реализираат иста дејност и одговараат пред ист Закон.

Од приватните градинки алармираат дека ќе отпуштат 600 работници ако не добијат помош од државата

Стотици згрижувачки и друг персонал од приватните градинки ќе остане без работа, илјадници деца ќе бидат незгрижени, а приватните...

Владо Марин / 11 август, 2020 16:50

Ова е прва нова година на Игор, имаме новогодишна елка и подароци и едвај чекам да бидеме заедно.

Интимен интервју со Ана Брнабиќ: Бебето ни го промени животот- Партнерката ми е најголем критичар

Милица е многу јасна и храбра, што ми помага стабилно да стојам со двете нозе на земја. За новогодишната ноќ, јас ќе бидам дома,...

admin@magazin / 31 декември, 2019 10:36

Се верува дека Меркел има фобија од кучиња. Тоа добро го знаат оние што се бават со нејзината биографија.

МЕРКЕЛ СЕ ПЛАШИ ОД КУЧИЊА И Е СТРАСТВЕН ФУДБАЛСКИ ОБОЖАВАТЕЛ !

Денеска во светот одекна веста дека мајката на германската канцеларка Ангела Меркел, Херлинд Казнер, почина на возраст од...

admin@magazin / 10 април, 2019 22:00

Реформи во здравството со влез на приватен капитал

Филипче ќе ги затвора болниците во помалите градови, во другите ќе ги приватизира !

Државните болници кои немаат доволно лекари, експертиза и работат со намален капацитет или ќе се затворат или ќе се дадат...

Узунов Бобан / 29 март, 2019 18:52