Друштвото во Стајковци било многу поголемо од приведените, но многумина успеале да избегаат во моментот кога полицијата влегла во објектот.

Приведени Миленко, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци

Полицијата синоќа привела дваесетмина луѓе кои во кафеана во скопско Стајковци не ги почитувале мерките за заштита од коронавирусот....

Стојче Бушин / 27 февруари, 2021 14:16

За време на мечот настанал инцидент, причината е недосуден офсајд за домашниот тим, по што фанови влетале во терен.

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕБАРЦА СО ДЕТАЛИ: Апелирам да не се политизира настанот, или да се поврзува со политички процеси

По немилиот настан кој се случи во Охрид со приведени навивачи и играчи од фудбалски натпревар и протестот во Дебарца, се...

Рејхан Бајрами / 8 септември, 2019 23:48

Во акцијата на одделот за организиран криминал на МВР се приведени поранешните министри Ацо Спасеновски и Михаил Цветков, како и поранешниот заменик министер Кристијан Делев.

Во денешната акција на МВР, уапсени се бивши министри за земјоделство, полицијата трага по Љупчо Димовски

Како што објави Телма, утрово во акција на одделот за организиран криминал на МВР се приведени четворица поранешни министри...

Рејхан Бајрами / 1 февруари, 2019 11:09

Според податоците од бугарските власти до сега се издадени 155.000 пасоши а 40.000 се во процедура, најголем интерес имало во Македонија па Србија, Молдавија, Албанија и Русија

Четворица обвинети за продажба на потврди за потекло и пасоши во Бугарија

Четири обвиненија поднесоа бугарските власти за учество во криминална група и корупција, по акцијата во Државната агенција...

Мартин Попоски / 1 ноември, 2018 8:25

Се очекува разрешница на случајот со двојното убиство во брзо време

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ДВОЈНОТО УБИСТВО НА „РУЗВЕЛТОВА“ (ВИДЕО)

МВР привела на информативен разговор потенцијални осомничени за вооружената криминална пресметка на „Рузвелтова“ во која...

Данаил Михајловски / 2 октомври, 2018 18:00

СВР Охрид, денес рано изутрина, во акција, во возило во Охрид, пронајде и одзеде торбица со опојна дрога, марихуана, и приведе еден македонски и пет албански државјани

Приведени шест лица, во возило пронајдена дрога

Во акција реализирана утрово, СВР Охрид пронајде и одзеде торбица со опојна дрога марихуана и приведе еден македонски и пет...

Мирко Бачиќ / 13:59

Поради закани кон Специјалниот обвинител на Косово, притворен пратеник на партијата на вицепремиерот Фатмир Лимај но и премиерот на Косово Рамуш Харадинај

Косово: Притвор за еден пратеник, уапсен уште еден поради закани кон обвинител

Косовската полиција го приведе пратеникот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Шкумбин Демалијај, обвинет, како и неговиот...

Мартин Попоски / 28 септември, 2018 8:25

Осомничените планирале да нападнат со појаси со експлозиви и автоматски пушки и да детонираат автомобил бомба на голем настан во Холандија на кој би имало многу жртви

Во Холандија спречен голем терористички напад

Холандската полиција спречила “голем терористички напад” за време на “голем собир” во државата. Седум луѓе се...

Мартин Попоски / 6:06