За ова лице е побарана мерка притвор а според сознанијата се работи за потпретседателката на хуманитарниот меѓународен сојуз Јасна Мандиќ- Ерцеговиќ.

Сител: Вечерва Јасна Маниќ – Ерцеговиќ ќе биде изведена пред судија на претходна постапка

Шефицата на ЈО за организиран криминал потврди за Сител дека во текот на вечерва едно лице од осомничените 4 ќе биде изведено...

Весна Петровска / 9 октомври, 2019 18:18

Во Неделата во Охрид на скандалозен начин беше приведен Васко Белески

Приведен Васко Белески, македонски активист и член на Македонскиот Национален Совет

Според информациите кои ни беа  директно посочени од Васко Белески, тој бил приведен на улица 7-ми ноември во Охрид во неделата...

Македонка Димкин / 19 јуни, 2019 14:17

Во Костарика приведени поранешните министерка за туризам на Романија, Елена Удреа и шефицата на Дирекцијата за борба против организираниот криминал и тероризм Алина Бика

Поранешната романска министерка за туризам Удреа приведена во Костарика

Поранешната министерка за туризам на Романија, Елена Удреа е проведена во Костарика врз основа на меѓунардона потерница...

Мартин Попоски / 5 октомври, 2018 11:06

Шилегов не сака кога го чистат Скопје, си го сака такво, како депонија, па активистите кои го чистат со акции, со посредство на полиција ги сместува во психијатриска болница

Актерката Ристиќ приведена па однесена во “Бардовци” оти чистела ѓубре пред Влада

Актерката и граѓанска активистка Ирена Ристиќ со полициско комбе била приведена во полициска станица “Беко” бидејќи,...

Мирко Бачиќ / 17 септември, 2018 12:30