Министерката на социјалните мрежи напиша дека и беше голема чест да го пречека принцот и дека оваа уникатна посета зборува за одличните односи меѓу Македонија и Велика Британија.

Шекеринска го пречека најмладиот син на Британската кралица Елизабета!

Министерката за Одбрана, Радмила Шеќеринска го пречека принц Едвард, најмладиот син на британската кралица Елизабета. Министерката...

Сара Фемина / 15 мај, 2019 20:39

Контроверзниот саудиски принц повторно ја тресе јавноста

Муслиманскот свет гневен: Слика од Исус од 450 милиони долари ја купил арапскиот принц Мухамед бин Салман

Познатото дело „Салватор мунди“ (Спасител на светот) на Леондардо Да Винчи, инаку најскапата слика некогаш продадена, исчезна! Сликата...

Узунов Бобан / 7 април, 2019 10:52