Цветовите се групирани во густи терминални главички, со нееднаква чашка, кај која горната усна е троделна, а долната е расцепена. Венчето е цевчесто, долго 4-10 мм, бело, розево или лилјаково.

Мајчина душица прави ЧУДА: Природен лек за многу болести

Мајчина душица не е само зачин. Оваа разноврсна билка е полна со витамини.Мајчина душичка е полна со витамин Ц, исто така е...

Владо Марин / 18 октомври, 2020 21:41

Повеќе би сакала да имам помали гради, но нема да ги ставам под нож.

Бујни природни гради на естрадата: Овие пејачки немаат вештачки силикони(ФОТО)

Постојат неколку дами на музичката сцена кои можат да се пофалат со прекрасно деколте, а некоја од нив се Драгана Мирковиќ,...

Мартин Попоски / 2 февруари, 2020 10:09

Рускиот претседател, Владимир Путин сака сам да приготвува месо во природа исто така и маринад.

Погледнете како Рускиот Претседател Путин го поминува слободното време (видео)

Првиот човек на Република Тува, Шолбан Кара Ол, откри на медиумите како Рускиот претседател, Владимир Путин го поминува одморот. Општо...

admin@magazin / 31 март, 2019 20:26