Полицијата го привела насилникот и поднела две кривични пријави за семејно насилство

ОБНОВЕНО: Скопјанец ги претепал сопругата и двегодишниот син

СВР – Скопје до Основното Јавно Обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против скопјанецот Ф.С. [ 47 ] за две кривични...

Мирко Бачиќ / 10 август, 2018 11:05

Судот ќе одреди дали на Јакимовски ќе му се изрече мерка притвор

ОБНОВЕНО: Јакимовски во 13 часот ќе биде изведен пред судија од Кривичниот суд

Поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски синоќа е приведен и се наоѓа во една од полициските станици во Скопје. Како...

Мирко Бачиќ / 8 август, 2018 12:33

По претресот на неговиот дом во Жданец извршен е претрес и во неговата втора куќа

Стевчо Јакимовски лишен од слобода – се бара мерка притвор

Точно во 1 час по полноќ на барање на финансиската полиција поранешниот градоначалник на општина Карпош и претседател на...

Мирко Бачиќ / 6:22

Градоначалникот и останатите осомничени притворот ќе го издржуваат во Прилеп

Осум дена притвор за градоначалникот на Ново Село

Судија во претходна постапка во Основиот суд во Струмица му одреди мерка осумдневен притвор на градначалникот на Ново Село,...

admin@magazin / 12 јули, 2018 10:12