Вака некој со лаги тоа да го злоупотреби е нечесно кон јавноста и нека му е на чест на Милошоски, изјави во септември Заев.

Премиерот Заев уште во септември најави дека Јанева ќе биде пуштена во куќен притвор

Се потврдија информациите на пратеникот Антонио Милошоски кажани на лидерската средба во септември дека Зоран  Заев...

Катерина Крстиќ / 19 ноември, 2019 20:22

Неговиот адвокат Васко Стојков за 360 степени вели дека го посетува притворениот Палевски секои десетина дена.

Љупчо Палевски невин во притвор или допрва ќе дознаеме?

Бизнисменот Љупчо Палевски веќе два месеца е во екстрадициски притвор во Србија. Тој беше уапсен на 12 септември оваа година на...

Катерина Крстиќ / 14 ноември, 2019 10:29

Против овие решенија, како што стои во соопштението, странките имаат право на жалба во рок од три дена до Апелацискиот суд – Скопје.

Јанева и Боки остануваат во притвор: Одбиени барањата за укинување на притворот

Основниот кривичен суд Скопје ги одби како неосновани барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална...

Катерина Крстиќ / 22 октомври, 2019 16:02

Од Апелациониот суд објаснуваат дека со завршување на истрагата за Рекет, Јовановски не може да влијае врз сведоците, што беше една од причините заради кои е одреден притворот ама и понатаму постои можност осомничениот да побегне. Боки 13 вчера на јавна седница во Апелациониот суд објаснуваше зошто треба да го напушти истражниот затвор.

Бојан Јовановски останува во притвор

Апелациониот суд ја одби жалбата на Бојан Јовановски со која бараше да се брани од слобода.. Судиите утврдиле дека поради...

Весна Петровска / 4 октомври, 2019 17:55

Првоосомничениот во случајот "Рекет", Бојан Јовановски, на Јавна седница во Апелациониот суд денеска ќе побара укинување на мерката притвор.

Боки 13 преку Апелациониот суд бара укинување на притворот

Првоосомничениот во случајот “Рекет”, Бојан Јовановски, на Јавна седница во Апелациониот суд денеска ќе побара укинување...

Весна Петровска / 3 октомври, 2019 9:07

Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на нејзиниот адвокатски тим кој смета дека со завршената истрага отпаѓа можноста за влијание врз доказите па очекуваат судот да и го укине притворот и да и определи поблага мерка.

УТРЕ ЌЕ БИДЕ ДОНЕСЕНА ОДЛУКАТА: Дали заминува дома или останува во Шутка?

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето...

Весна Петровска / 29 септември, 2019 15:45

Добрила Кацарска со “ненамерна грешка“ во притвор го држи началникот од МВР, Душко Лазаров

Добрила Кацарска “ненамерно“ го притворила Душко Лазаров од МВР

“Не е сеедно после 33 години докажан судски стаж да бидете повикани во Судскиот совет. Морам да признам дека не се чувствував...

Данаил Михајловски / 26 септември, 2019 12:38

Кичеец пуштен во домашен притвор

Зоран Милески-Кичеец пуштен во домашен притвор по предлог на обвинителството

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд донесе решение и ја укина мерката притвор за Зоран Милески – Кичеец...

Узунов Бобан / 24 септември, 2019 14:53