Јанева, својата кариера во Обвинителството во Гевгелија ја започнала во 2003 година како помошник обвинител. Во 2009 е именувана за обвинител.

ОВА Е ЖИВОТНИОТ ПАТ НА ЈАНЕВА: Од студиски патувања во САД, обуки во Италија до затвореник во Шутка!

Специјалната јавна обвинителка е уапсена вчера попладне во својот дом во Скопје. Нејзиното приведување е поврзано со случајот...

Сара Фемина / 22 август, 2019 23:00

Притворот го побара Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

КАТИЦА ЈАНЕВА ЗАД РЕШЕТКИ – ОДРЕДЕН 30 ДНЕВЕН ПРИТВОР ЗА ОБВИНИТЕЛКАТА!

Катица Јанева од вечерва се наоѓа во истражниот затвор “Скопје” во Шуто Оризари. Шефицата на СЈО, Катица Јанева вечерва...

Рејхан Бајрами / 21 август, 2019 21:19

Од досегашните контакти, адвокатот вели дека Боки 13 нема сериозни забелешки за условите во притворот.

АДВОКАТИТЕ НА БОКИ-13: „Лаги написите дека кај неговата мајка има докази против Заев”

Првосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, во притвор „се држи“ подобро и од тоа што очекувавме, вели за „360...

Рејхан Бајрами / 19 август, 2019 22:07

На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил фотографијата, која е објавена на социјалните мрежи.

БОКИ 13 СЛИКАН ВО ШУТКА ПО КРАТКИ ПАНТАЛОНИ (фото)

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“...

Сара Фемина / 9 август, 2019 12:53

Морина беше приведен од страна на македонската полиција пред неколку дена, откако се наоѓаше на листа на Интерпол.

КРИВИЧЕН СУД: Османи и Нухиу не може да го посетат Томор Морина!

Вице-премиерот Бујар Османи и заменик министерот за внатрешни работи Агим Нухиу нема да може да го посетат Томор Морина кој...

Перо Милчин / 3 август, 2019 21:11

Белата чанта од Бојан Јованоски што ја носеше полицаецот, денот кога беше приведен во полициската станица, чини вртоглави 20.000 евра и е најнова колекција од марката „Ермес“, пишуваа медиумите.

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА: Погледнете колку чини чантата од БОКИ 13, што ја носеше денот кога беше уапсен!

Денот кога контроверзниот Боки 13 беше спроведен во полициската станица во Скопје, на медиумите и јавноста им привлече големо...

Рејхан Бајрами / 28 јули, 2019 16:31

Здраствени копликации по здравјето на поранешниот министер за транспорт

Миле Јанакиески оди на операција на срце ?

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески повторно има проблеми со здравјето. Тој вчера заврши во болница....

Узунов Бобан / 23 јули, 2019 14:38

Јавноста има право да знае од каде е земено боледувањето, кој лекар го има дадено и за која болест?

Катица Јанева на боледување – дали обвинителката сака да избегне притвор?

Катица Јанева е на боледување. Боледувањето може но, не мора (зависи од видот на болеста и терапијата на болниот) да биде основа...

Весна Петровска / 18 јули, 2019 13:21