Политичката и општествена застапеност на албанската заедница е остварена и одамна на оптимално ниво, но, таа улога многу долго ја врши истата криминална партија, која непрестано покажува дека не ги штити интересите на албанските жители, туку исклучиво работи на зголемување на расцепот во нашето општество.

ЛЕВИЦА ЌЕ ГИ ОСПОРИ ДВОЈАЗИЧНИТЕ УНИФОРМИ ПРЕД УСТАВЕН СУД

За време на економска и енергетска криза, Владата на СДСМ и ДУИ својата неспособност ќе ја прикрива со решавање на непостоечки...

Мате Парлоф / 20 март, 2022 13:34

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”, СВР Охрид до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава против К.П.(37) и А.К.(37), двајцата од Охрид

Кривични пријави против Пецаков и Китески и покрај негативните тестови

Кривични пријави против Пецаков и Китески и покрај негативните тестови! Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Перо Милчин / 26 јануари, 2022 5:45

РИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА „ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ“ ПРИ НОСЕЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО

ЛЕВИЦА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА „ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ“ ПРИ НОСЕЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО

ЛЕВИЦА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА „ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ“ ПРИ НОСЕЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО Ја...

Владо Марин / 9 август, 2021 16:50

Од Шекеринска бараме одговорност и оставка веднаш“ изјави денеска Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

ДРАГАН КОВАЧКИ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА

„Поради постоење на основано сомнение дека се прекршени членовите 349 и 353 од Кривичниот законик, како и членот 103 став 1 и 3...

Владо Марин / 15 февруари, 2021 6:08

На обвинителството му требаат одредени факти и наоди. Тие наводи во кривичната пријава кои се поткрепени со докази обвинителството треба да процени дали се доволни за отварање на истрага.

Обвинителот Јовевски: Кривична пријава против Лидија Димова за 4 кривични дела

Јавниот обвинител Љубомир Јовевски во 24 анализа зборуваше и за случајот со скандалот со националната агенција за европско...

Рејхан Бајрами / 27 октомври, 2020 21:59

Само во текот на оваа година на телефонскиот број 193 досега се пријавени 49 огнови на отворено. Минатата 2019 година биле пријавени 162 огнови на отворено, во 2018 година - 251, а во 2017 година кога почна оваа кампања, за неполн месец биле пријавени 54 огнови на отворено.

ГРАД СКОПЈЕ: НА 193 ПРИЈАВЕТЕ ОГАН НА ОТВОРЕНО, ПРОДОЛЖУВА БОРБАТА ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

На почетокот на есента и речиси еден месец пред почетокот на грејната сезона Градот Скопје ја продолжува кампањата за пријавување...

Владо Марин / 24 септември, 2020 20:03

Тврди дека зад кривичната пријава за пишан текст, има политички мотиви, директно споменувајќи дека е по нарачка на директорот на Агенцијата за национална безбедност Виктор Димовски.

Златев за Алфа: Веднаш треба да ме притворат, ќе продолжам да објавувам документи од јавен интерес

Ако кривичниот прогон против мене нема политичка позадина веднаш треба да одам во притвор, бидејќи ќе продолжам да објавувам...

Владо Марин / 31 јули, 2020 18:46