Недостаток на силно водство на Трамп, вели Бајден, однел човечки животи за време на пандемијата.

БАЈДЕН СО ЖЕСТОК ОДГОВОР: Доналд Трамп е БУДАЛА, тоа се мачо глупости!

Кандидатот за претседател на САД, Џозев Бајден изјави дека носењето маски во јавноста за да го спречи ширењето на вирусот...

Перо Милчин / 27 мај, 2020 10:13

Тортевски важеше за еден од самопромовираните идни раководители на СЈО, во фазата кога тоа се формираше како политтичка одлука, спротивно од Уставот на Македонија

Пцовки, навреди и кошкање меѓу адвокатот Тортевски и демонстрантите

Адвокатот Александар Тортевски кој е советник на СЈО синоќа имал вербална расправија со учесниците на јавниот протест во...

Мирко Бачиќ / 12 декември, 2018 6:18

По исмејувањето на Каракачанов, и европратеници на ГЕРБ, партијата на бугарскиот премиер Бојко Борисов со идентички ставови, Македонија е творба на Југославија и Тито

И европратениците на Борисов сметаат дека сме Бугари, му кажале и на Заев и на Димитров

По бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, со забелешка за македонско бугарските односи се јави...

Мирко Бачиќ / 10 декември, 2018 5:58

Денеска во Приштина се одржа марш за обединување на Прешевската Долина со Косово

„Марш за обединување на Прешево, Медвеѓе и Бујановац со Република Косово

Не стивнуваат провокациите од Косово, упатени кон Србија. Денеска косовското здружение „Чамериа“ во Приштина, организираше...

Перо Милчин / 10 ноември, 2018 15:18

Денеска беше погребан Константинос Кацифас (35), во селото Буларат, кој беше убиен од албанската полиција, откако пукал со кон полицајци, кои сакале да тргнат грчко знаме

Иако ужалени сепак со националистички пораки кон Македонија

Телото на етничкиот грк од Албанија, Константинос Кацифас, кој пред 11 дена беше убиен во престрелка со припадници на албанската...

Перо Милчин / 8 ноември, 2018 15:40

Грчката провокација премолчена од македонската ракометна федерација, FYR е кратенка на непостоечка држава, или сме FYROM согласно времената спогодба или сме MKD

Грчката телевизија по “налог” не (пре)именува во FYR

По реакција и барање на ЕРТ променета кратенката МКД на вчерашниот ракометен натпревар, што е тежок прекршок за кој Македонската...

Мирко Бачиќ / 29 октомври, 2018 13:33

Коѕијас со нови провокации, Македонците се народ измислен во 1913 година во Букурешт а казни за некористење на Северна, ќе има штом се имплементираат уставните измени

Нека го променат името, па ќе ги казнуваме за некористење на Северна

Поранешниот шеф на грчката дипломатија со пофални зборови за Преспанскиот договор, Македонците нема да се Северно Македонци...

Мирко Бачиќ / 25 октомври, 2018 8:12