Максималната дневна температура во Скопје овој викенд се очекува да се искачи до околу 26 степени.

Времето денеска: Променливо со повремен локален дожд

До крајот на оваа недела ќе се задржува променливото време со повремен локален дожд. Особено во попладневните часови, локално...

Стојче Бушин / 8 август, 2020 9:00

Во Скопје и околина времето ќе биде сончево и топло со мала до уо умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец, максималната дневна температура ќе се искачи до околу 33 степени.

Детално метео: Намалување на температурите- од оваа недела нестабилно време – услови за НЕВРЕМЕ

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен и од југоисточен правец. Максималните...

Катерина Крстиќ / 3 август, 2020 9:28

Гејтс, чија основа е ангажирана во пронаоѓање на вакцина против коронавирус, се осврна и на тековната пандемија.

УЖАСОТ ДОПРВА ДОАЃА- страшна прогноза на Бил Гејтс: Пандемија 2 ќе стигне 2025 година како БИОТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД!

Во посета на популарното шоу „Лејт Шоу“, основачот на „Мајкрософт“ објави дека ќе пристигне нова пандемија која според...

Рејхан Бајрами / 12 мај, 2020 14:26

Почетокот на октомври ќе ни го одбележи натрпосечно топло, стабилно, суво и сончево време со мала локална облачност, но не за долго поради тоа што веќе од утре облачноста особено попладнето ќе започне умерено да се зголемува и ќе има услови за сосема слаб локален дожд и за ретки грмежи.

ДОБРЕДОЈДЕ ОКТОМВРИ:Не очекува ДРАСТИЧНО време – месечна прогноза

Високите температури ќе станат минато, подгответе се на драстична промена на времето. Почетокот на октомври ќе ни го одбележи...

Весна Петровска / 1 октомври, 2019 18:21

За утре е најавено сончево и топло, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.
Прогноза за 28.07.2019

ДЕНЕС НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА, потоа повторно пресврт на времето!

Денеска во земјава ќе се задржи топло време, а во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен...

Сара Фемина / 27 јули, 2019 8:26

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната температура од 27 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Вонредна временска прогноза – еве какво време ќе имаме следниве денови

Денеска имавме сончево време со температри до 35 степени, а попладнево не очекува големо невреме. Слично време не очекува...

Весна Петровска / 19 јули, 2019 19:21

Во Скопје, претпладне сончево со умерена облачност, попладне и во текот на ноќта променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи.

НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Претпладне сонце, попладне пороен дожд и грмежи!

Денес времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне се очекува променливо облачно и...

Сара Фемина / 13 јули, 2019 10:24

Според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи, денеска и утре максималните температури на повеќе места ќе надминат и 35 степени. Се очекува температурите утре да достигнат 40 степени. УВ индексот ќе биде 9.

ВКЛУЧЕН ЖОЛТ АЛАРМ – не излегувајте од дома ако немате потреба!

Вклчен е алармот на жолта фаза во Македонија поради тропскиот бран вакви температури не оекуваат до крајот на неделава. Според...

Весна Петровска / 2 јули, 2019 10:15