Временска најава

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ЦИКЛОН ДОАЃА КОН МАКЕДОНИЈА – ВИКЕНДОВ И ВО ПОНЕДЕЛНИК ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД И СНЕГ

Под влијание на циклонска активност и на изразен влажен воздушен бран од Медитеранот, за време на викендот како и на почетокот...

Перо Милчин / 19 март, 2021 4:13

Променливото време со повремен локален дожд ќе се задржи и на почетокот од следната недела.

ПРОДОЛЖУВА РЕЛАТИВНО ТОПЛОТО ВРЕМЕ – ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ, ДЕТАЛИ

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека максималната...

Сара Фемина / 4 март, 2021 8:12

Во петок облачноста полека ќе се зголемува, додека за време на викендот времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд.

РАНА НАЈАВА ЗА ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ И СЕВЕРЕН ВЕТЕР ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ – ДЕТАЛИ

Денес и утре времето во нашата држава ќе се задржи сончево и релативно топло со максимални температури кој ќе се искачуваат...

Сара Фемина / 3 март, 2021 8:55

Од петок облачноста ќе се зголемува и за време на викендот ќе има услови за повремен локален дожд.

ОД ДЕНЕС ЗАПОЧНУВА КЛИМАТОЛОШКАТА ПРОЛЕТ : ШТО ДА ОЧЕКУВАМЕ ОД ВРЕМЕТО ВО ТЕКОТ НА СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ?

Од денес и официјално започнува климатолошката пролет, што значи дека полека но сигурно одиме кон топлиот дел од годината. До...

Сара Фемина / 1 март, 2021 10:20

Од недела температурите ќе бележат тенденција на пад за 7 до 8 степени и ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 15 степени.

НАЈАВА ЗА ЗАСИЛЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР И ЗА ПОЗНАЧИТЕЛЕН ПАД НА МАКСИМАЛНИТЕ ДНЕВНИ ТЕМПЕРАТУРИ

Денес, како и во текот на следните денови продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена локална...

Сара Фемина / 26 февруари, 2021 9:33