Иако ВМРО-ДПМНЕ е под силен политички притисок и прогон, иако е со замрзнат имот, иако е без финансиски средства за функционирање, сепак ВМРО-ДПМНЕ е победник на овие избори.

Николоски: “ВМРО-ДПМНЕ со реформите донесе одличен резултат на овие избори за претседател”

Ако треба во една реченица да се оценат претседателските избори тоа би било – иако власта победи, во суштина е поразена! Ова...

Рејхан Бајрами / 8 мај, 2019 20:12

Николоски истакна дека ВМРО - ДПМНЕ е пред се идеја и идеологија и дека партијата не ја прави имотот, откри и дека СДСМ преку Закон сака да ја забрани употребата на името ВМРО

СДСМ сака да го забрани политичкото делување на ВМРО – ДПМНЕ

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски коментирајќи го замрзнувањето на имотот на партијата истакна...

Мартин Попоски / 6 ноември, 2018 6:14

Ќе се извини ли Поповска кон ВМРО - ДПМНЕ што 4 години тврдеше дека казната за нејзиниот зет е класична политичка уцена?

Поповска од ДОМ си го измислила прогонот за нејзиниот зет

Лидерката на ДОМ веќе долго време во јавноста креваше тензии тврдејќи дека нејзиниот зет Перо Јосифовски бил жртва на политички...

Мирко Бачиќ / 26 август, 2018 13:55

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше на одбележувањето на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија.

Мицкоски: Заев со договорот се откажа од прогонетите Македонци од грчката граѓанска војна

Мицкоски во Фејсбук статус напиша дека Македонците ја носат таа тажна судбина на историјата и историските случувања и балканските...

admin@magazin / 30 јуни, 2018 15:12

Граѓаните порачаа дека договорот со Грција е велепредавство

Одбележани 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија

Утринава во паркот Жена Борец одбележани беа 70 години од прогонот на Македонците од Егејскиот дел на Македонија. Цвеќе пред...

admin@magazin / 12:58