Паркот Кеукенхоф се наоѓа во непосредна близина на Амстердам и е создаден во 1949 година

Погледнете како изгледа најголемиот цветен парк во светот- уживајте во магијата на боите

Ах, колку е прекрасна глетката во паркот Кеукенхоф,каде што можат да се видат најубавите цвеќиња. Во светот постојат околу...

Катерина Крстиќ / 10 јануари, 2023 5:43

Во пролетта и сончевото време, првите расцветани дрвја и прекрасниот мирис од разнобојните цвеќиња ќе уживаме 92 дена, 17 часа и 54 минути, односно до 20 јуни 2020 во 23 часот и 43 минути, кога ќе почне летото.

Утре е првиот ден од пролетта- доаѓаат многу сончеви денови исполнети со среќа

Рано пред зори, утре во 4 часот 49 минути и 37 секунди  ќе пристигне пролетта на северната хемисфера. На јужната Земјина полутопка...

Мартин Попоски / 19 март, 2022 19:48

Дневните темепратури ќе се движат во интеревалот од 14 до 25 Целзиусови степени

Денеска сончево, утре облачно со локални врнежи од дожд

Времето денеска во целата земја ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно...

admin@magazin / 1 април, 2019 8:07