Максималните дневни температури денес ќе бидат нешто пониски и ќе се искачуваат во интервалот од 4 до 12 степени, додека во следните денови ќе бидат во пораст и за време на викендот ќе сде искачуваат во интервалот од 12 до 18 степени.

СЛЕДУВА СТАБИЛИЗАЦИЈА НА ВРЕМЕТО – ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ТЕМПЕРАТУРИТЕ ВО ПОРАСТ, ДЕТАЛИ

Од денес до недела времето во Македонија ќе биде претежно стабилно, суво и сончево, повремено со умерена локална облачност. Денес...

Сара Фемина / 11 март, 2021 7:58

Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец, кој во Пелагонија повремено ќе засилува. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 20 степени.

ДЕНЕС РЕЛАТИВНО ТОПЛО – ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ И ПРОМЕНЛИВО ВРЕМЕ

Денес претпладне времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност, додека од попладневните часови облачноста...

Сара Фемина / 5 март, 2021 9:29

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Температурата на воздухот ќе се искачи до околу 14 степени.

НЕВООБИЧАЕНО ТОПОЛ БРАН ЈА ЗАФАЌА МАКЕДОНИЈА – СЕ ОЧЕКУВА ГОЛЕМ ПОРАСТ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ

Денеска времето во државава ќе се задржи претежо облачно со услови за слаб локален дожд, особено во западните предели. Ќе...

Сара Фемина / 2 февруари, 2021 9:22

Во Скопје попладне има мали услови за локална и краткотрајна нестабилност. Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 32 степени!

Времето денеска: Топло со мала до умерена локална облачност

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има...

Стојче Бушин / 13 август, 2020 9:55

Унгарскиот парламент донесе амандман на член 33 од законот, кој го дефинира сексот како „биолошки секс при раѓање и геном“.

УНГАРИЈА ЗАБРАНИ ПРОМЕНА НА ПОЛОТ: Кој како се родил- така ќе биде!

Унгарија денес забрани преименување на половите и законско признавање на родовиот идентитет на трансродовите лица, и покрај...

Рејхан Бајрами / 19 мај, 2020 19:31

Потоа од четврток времето ќе биде претежно стабилно додека температурите на воздухот ќе бележат тенденција на постепен пораст

Сончево и топло со мала локална облачност: Временска прогноза за денеска!

До крајот на денов времето во државава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив...

Стојче Бушин / 5 мај, 2020 9:44

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност.

ДРАСТИЧНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Од недела дожд и снег во земјава!

До крајот на денов во државава времето ќе биде сончево и релативно топло. Ќе има појава и на мала локална облачност, а ќе дува...

Стојче Бушин / 19 март, 2020 9:58