Пандов, ги повика сите граѓани да се придржат на протестите и заедно да порачаат дека во Македонија живеат Македонци.

Пaндов: Мафијашот Заев го продава Делчев, ние како Македонци мора да го спречиме тоа!

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ,претседателот на Партискиот институт на ВМРО-ДПМНЕ Александар Пандов се обрати пред јавноста...

Катерина Крстиќ / 15 септември, 2020 20:25

Во врска со протестот се огласи и претседателот на ВМРО-дпмне Христијан Мицкоски, кој посочи дека ќе го продолжат делото на Делчев, да обединуваат а не да разединуваат.

ВМРО-ДПМНЕ денеска на протест за Македонија и за Гоце Делчев!

За денеска во 18.30 часот ВМРО-ДПМНЕ, најави протест кој ќе започне од пред Министерството за правда, ќе продолжи преку мостот...

Катерина Крстиќ / 9:15

Претходно, полицијата во градот запре една поворка, бидејќи учесниците не се придржуваа до мерките како што се носење заштитни маски.

ОВА Е ЛАЖНА ПАНДЕМИЈА: Германците повторно се кренаа на протести против мерките воведени поради вирусот корона(ВИДЕО)

Во саботата во повеќе германски градови се одржаа протести против владините мерки за борба против ширењето на коронавирусот,...

Рејхан Бајрами / 13 септември, 2020 17:52

ВМРО-ДПМНЕ е заедно со народот и ќе остане со него на улица се додека властите не ги чујат барањата на граѓаните, заврши Златев.

Златев: ВМРО-ДПМНЕ е заедно со народот и ќе остане на улица додека не се чујат барањата!

Новинарот и главен и одговорен уредник на порталот Економски Лидер, Љупче Златев во гостувањето во Само Вистина, истакна...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2020 10:22

Вчерашниот протест против поскапувањето на струјата е прв во низата протести кои ги најави најголемата опозициска партија!

Мицкоски: МАФИЈО РАЗБЕРИ- протестите ќе продолжат се додека не ве детронизираме!

Ова е честит народ кој што избра да и се спротистави на мафијата во Илинденска број 2. Затоа мафијо разбери, овој пат кога неправдата...

Стојче Бушин / 10 септември, 2020 6:43

Арсовски рече дека сега во време на пандемија, кога земјата е во економска криза грашаните не би можеле да го издржат и поскапувањето на струјата.

Арсовски: Овие протести не се задоцнети- ќе траат додека власта не се бутне

Во вечерашното гостување Само Вистина, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, говореше за денешните протести организирани од неговата...

Катерина Крстиќ / 9 септември, 2020 23:28

Со паролата „Скапа струја, сиромашен народ” и задоцнување од 20-на минути според најавениот тајминг пред Министерство за правда почна протестот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ против поаскапувањето на струјата.

Мицкоски со три барања од власта на протестот против поскапувањето на струјата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протест на партијата против поскапувањето на струјата изјави дека...

Стојче Бушин / 19:54

Неколку илјади приврзаници на опозицијата маршираа по Авенијата Победа кон резиденцијата на претседателот на Белорусија.

МАСОВНИ ПРОТЕСТИ НИЗ БЕЛОРУСИЈА: 10 лица уапсени во Минск, демонстранти маршираат кон резиденцијата на Лукашенко (ВИДЕО)

Масовни неодобрени протести почнаа да се одржуваат во сите области на Белорусија, а околу десет лица веќе се приведени во...

Рејхан Бајрами / 6 септември, 2020 15:31