Девојката според првичната информација од обвинителството е замешана во мамката во која влегол Пино. Ангела е ќерка на возач, дете на разделени родители и проблематична девојка заглавена во многу незгодни друштва и пороци.

НАЈНОВА ВЕСТ: Ангела знаела дека Пино ќе биде убиен

Анѓела Ѓеоргиевска е девојката која е второосомничена за убиството на младиот 26 годишен Пино Секондо. Девојката според првичната...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2019 19:41

Едниот од осомничените кој е 27-годишен жител на Скопје, делото го сторил на 11 декември 2018 година, околу 2 часот,

НАЈНОВА ВЕСТ: Пино бил крвнички убиен- ОЈО со детали за грозоморното убиство

Денеска е донесена наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од страна на надлежен обвинител од Основното...

Катерина Крстиќ / 31 мај, 2019 19:25

Младиот Пино беше пријавен за исчезнат на 11.12.2018 од страна на неговата мајка, а денеска беше соопштено од страна на полицијата дека тој бил убиен.

Пронајдено телото на Пино, полицијата гони две лица за убиство

Конечно пронајдено телото на исчезнатиот Пинета Секондо, по кого мајката Маја трагаше со месеци и ги молеше институциите...

Катерина Крстиќ / 19:14

Мајката на Пино вчера изјави дека премиерот Зоран Заев ја пријавил во полиција поради вознемирување

Владата негира: Не е точно дека Заев ја пријавил мајката на Пино за вознемирување

Како што пренесува Локално.мк денска од Владата ја демантира изјавата на Маја, мајката на исчезнатиот Пино, дека премиерот...

Катерина Крстиќ / 31 март, 2019 16:19

Таткото на Арбен и мајката на Пино неколку пати изјавија дека  дека станаа роднини по иста болка.

Нема помош од Заев за исчезнатите – премиерот ја пријавил мајката на Пино за вознемирување

На вчерашниот протест пред Собранието на Македонија бројни луѓе се собраа да им дадат поддршка на родителите на иcчeзнатите...

Катерина Крстиќ / 10:13