Откако ја поминаа првата бариера поставена од полицијата, дел од лицата се обидоа преку приватни имоти и дворови да стигнат пред зградата на ДУИ.

ХАОС ВО НАЈАВА: Демонстранти во Тетово се судрија со полицијата, бараат оставка од Заев

Во Тетово денеска се одржа протестен марш од кој учесниците побараа одговорност поради 14 загубени животи при пожарот во...

Перо Милчин / 17 септември, 2021 17:38

Меѓу демонстрантите имаше и попови, а на масовниот протест се извикуваа слогани и против Владата на Мицотакис, но и против новинарите.

Инциденти во Атина на протестот против вакцината и против задолжителната имунизација

Со инциденти меѓу полицијата и демонстрантите, со молотови коктели, солзавец и топови со вода, заврши протестот пред грчкиот...

Владо Марин / 30 август, 2021 5:11

Посочуваат дека во овие години се на постојан удар, а време е Владата да донесе нови мерки кои ќе бидат и во нивна корист.

Угостителите од Струмица излегуваат на протест: Ние не ја шириме короната, време е Владата да донесе нови мерки

Угостителите од Струмица информираат дека едногласно донеле одлука за бојкот изразувајќи незадоволство поради новите мерки...

Владо Марин / 22 август, 2021 13:15

Под мотото „Правда за уставобранителите“, моментално пред Владата се одржува протест за поддршка и правда за осудените за насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година.

Мицкоски од протестот: Уставобранителите се осудени за тоа што го нарачал Заев, а наградата за Кацарска е Уставниот суд

Под мотото „Правда за уставобранителите“, моментално пред Владата се одржува протест за поддршка и правда за осудените...

Мирко Бачиќ / 29 мај, 2021 20:01

На протестот се бара Врховниот суд да го поништи судењето и да има ново, со тврдење дека меѓу сведоците имало и лажни.

Протест за слобода на осудените за „27 април“

Вечерва во 18.30 часот, пред Владата почна најавениот протест за поддршка и правда за осудените за насилниот упад во Собранието...

Рејхан Бајрами / 19:42

ПРАВДА ЗА УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ и СЛОБОДА ЗА МАКЕДОНИЈА е можна само со рушење на марионетската влада на Зоран Заев! Како што војна не се добива со една битка, ниту влада се руши со еден протест! Ако не’ нема, како и да сме без мака.

ЈАВЕН АПЕЛ ЗА МАСОВЕН СЕМАКЕДОНСКИ НАРОДЕН ПРОТЕСТ НА 29 МАЈ!

МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ И ТАТКОВИНАТА 18.30 Собир пред Влада, од 19.30 Марш до Собрание! Почитувани браќа и сестри Македонци по род...

Сара Фемина / 14 мај, 2021 6:37

Нашите барања за обновување на постапката со нови клучни докази и сведоци мора да биде прифатена, или ќе падне одлука за обновена постапка за политичките прогонувани патриоти, или ќе падне Владата, протестите во една или друга форма ќе продолжат се до конечно остварување на целта . Семакедонскиот протест започнува со собирање на учесниците пред Владата од 11 часот.

Нов протест за ослободување на осудените за нападот во Собранието најави Боби Темелков: Обновување на постапката или ќе падне Владата!

Иницијаторот и еден од организаторите на протестот за слобода на осудените за нападот во Собранието од 2017 година, кој се...

Рејхан Бајрами / 11 мај, 2021 7:33

Еден ден неправедно осуден човек е како цела вечност.

Народот излезе да даде поддршка на луѓето кои го бранеа Уставот, случајот повторно да се отвори и да добијат шанса да ја докажат својата невиност

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ! Протестот е практично одраз на целокупната...

Мирко Бачиќ / 25 април, 2021 14:32