Протестот почна од паркот во Чаир, но пред Мавровка бројни полициски сили и окопни транспортери ги запреа демонстрантите.

СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПРЕСУДИТЕ ЗА „МОНСТРУМ“

По три часа тензии, заврши протестот за случајот „Монструм“. Дел од демонстрантите, меѓу кои и десетина лица со качулки на...

Рејхан Бајрами / 26 февруари, 2021 16:55

Протестот е планиран на крстосницата помеѓу бул.„Александар Македонски“, ул.„16-та Македонска бригада“ и ул.„Интернационални бригади“.

Посебен режим на сообраќај поради протест во Скопје!

Посебен режим на сообраќај поради протест во Скопје! На 19.02.(петок), 22.02.(понеделник) и 23.02.2021(вторник) во временскиот период...

Перо Милчин / 19 февруари, 2021 6:02

Според потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, земјава не почнува преговори со ЕУ затоа што цветат криминал и корупција!

Николовски: Зоран Заев и неговата предавничка екипа сакаат да ја распарчат Македонија!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека Заев ќе се обиде пак да потпише сличен договор за една недела, за две недели, за еден...

Перо Милчин / 8 декември, 2020 7:53

Протестите ќе почнат половина час порано, во 17,30 пред спортските сали „Борис Трајковски“ и „Јане Сандански“ од каде со автомобили кон Владата ќе се движат учесниците во протестот.

ПРОТЕСТ ВО 18 ЧАСОТ ПРЕД ВЛАДА: „Оставка на Заев“

Денеска ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе протестира во Скопје во 17,30 часот. Колоните автомобили ќе тргнат пред спортските сали „Борис...

Перо Милчин / 7 декември, 2020 8:51

Заев живи не продаваш и тоа е болката што овој народ е собран, но и оној надвор кој што денеска не е со нас, туку не следи во домовите!

Сега е потребно народот да биде гласен и да каже стоп на неспособноста и предавствата, рече Мицкоски!

Зоран Заев лаже и преговара за идентитетот, обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протест кој се...

Владо Марин / 5 декември, 2020 17:27

Сосема на крај, лажен патриотизам е да ја ограбуваш државата, во исто време кога евтино го продаваш тоа што е најскапо за македонскиот народ.

Заев шири лажен патриотизам, вели Мицкоски!

Лажливецот Заев денес обвинува за некаков лажен патриотизам и тоа во истиот ден кога соопштува дека ќе ги менува учебниците...

Владо Марин / 3 декември, 2020 16:06

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија којашто денеска во рамките на Парламентот во Комисијата за надворешни работи иницираше расправа за заеднички став, за заедничка позиција и консензус во преговорите кои што се дел од овој договор за добрососедство со нашиот источен сосед.

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Владата и МНР, бараат оставка од Заев

Оставка од премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Бујар Османи, побара ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест, против...

Владо Марин / 1 декември, 2020 15:12

Ве повикуваме на протести денес, затоа што утре може да биде доцна.

Мицкоски: КРЕНИ СЕ НА НОЗЕ МАКЕДОНИЈО, утре може да биде доцна

Во 11 градови низ Македонија граѓаните со протест го искажуваат револтот од ставовите на премиерот Зоран Заев посочени во...

Рејхан Бајрами / 30 ноември, 2020 20:50