Нема да бидеме поблиску до Европската Унија кога луѓе трпат тортура и реваншизам. Европа таквите перјаници и кукавици кои го прават тоа ги реди на маргините и со лицето свртено и соочено со правдата.

Мицкоски: Луѓе трпат тортура и реваншизам, да си ја земиме судбината во наши раце

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека мора да престане теророт врз луѓето и ја повика меѓународната заедница и невладините организации...

Владо Марин / 9 октомври, 2020 22:45

Пред владината зграда тие поставија импровизиран ноќен клуб на кој стои натпис „затворено”. Седум месеци откако се затворени, тие денеска побараа финансиска поддршка и да се донесат протоколи за да можат да работат.

(ВИДЕО)Музичарите и угостителите поставија ноќен клуб пред Влада, Заев ги повика во Влада

Седум месеци откако се затворени, музичарите денеска побараа финансиска поддршка и да се донесат протоколи за да можат да...

Рејхан Бајрами / 7 октомври, 2020 16:16

Наум Петрески, Ферус Мустафов и легендарниот Ванчо Тарабунов се само дел од имињата кои се присутни пред Владата, за, како што велат, моралната поддршка за сите музичари од државава кои се погодени од корона вирусот!

Наум Петрески и Ферус Мустафов во првите редови на протестот на музичарите

Освен ноќните клубови од земјава, денеска пред Владата излегоа и музичарите. Многу познати имиња од естрадата ја дадоа поддршката...

Владо Марин / 15:43

На протестот ќе се придружат и угостителите, кои на Владата ѝ порачаа дека не им требаат крпеници од протоколи, туку дека доброволно ќе ги затворат објектите на две недели.

Протест на музичарите денеска пред Влада

Под мотото „Протестирам против уништувањето на ноќните клубови“ музичарите и сите засегнати од оваа индустрија, денеска...

Владо Марин / 11:17

По одржувањето на протестот беа повикани претставници на стечајците на разговор со министерката Јагода Шахпаска, каде присуствуваше и членот на Централниот Комитет – Кочовски Бобан.

Министерката Шахпаска ја игнорира голготата на стечајците која СДСМ ја создаде

Вчера се одржа протест на поранешните работници од АД ,,Треска” пред просториите на Министерството за Труд и социјална политика....

Владо Марин / 3 октомври, 2020 12:26

Ваквиот протест следува откако пред некој ден битолчанец беше брутално претепан со клоци и пендрек од страна на полициски службеник!

ВО ЖИВО: Протест против полициската бруталност во Битола

Граѓаните на Битола денеска излегоа на протест против полициската бруталност. Ваквиот протест следува откако пред некој...

Владо Марин / 26 септември, 2020 12:51

Протестот следуваше откако Регулаторна ги одби барањата на најголемата опозициска партија. Нејзиниот претседател протестите ги оцени како пристисоци за кои ги информирал и европските институции.

Мицкоски: Ќе бидеме на улица се додека не се врати достоинството на народот

Поскапувањето на струјата ќе ги осиромаши граѓаните. Регулаторна комисија не е никакво експертско тело туку продолжена...

Владо Марин / 18 септември, 2020 3:20

Родилки и мајки на деца до шест годишна возраст најавија протест утре пред Владата, против одлуката која ги обврзува да го прекинат продолженото породилно отсуство и да се вратат на работа. Мајките бараат промена на одлуката, односно продолжување на отсуството до крајот на годината, како што претходно препорача Комисијата за инфективни болести.

Родилките и мајки на деца до шест години утре на протест пред Владата

Од следната среда, односно на 23 септември на работа се враќаат родителите на децата до шест години, лицата кои користеа продолжено...

Катерина Крстиќ / 16 септември, 2020 10:31