Редовни грешки во протокол

Пак грешка во протокол: Армијата и се заблагодари на Норвешка со знамето на Исланд

Протоколот на македонската Армија го згреши знамето на Норвешка во благодарноста на “Фејсбук”. Ваквата грешка стоеше 30-минути...

Калина Мартинска / 19 април, 2024 19:30

На седницата Владата го усвои и извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за барањата на основачите доставени во периодот од 25 септември до 29 септември годинава. 

Се отвораат игротеките

Денеска на 7-ма седница Владата донесе одлука за отворање на игротеките, кои беа затворени уште од почетокот на пандемијата,...

Катерина Крстиќ / 29 септември, 2020 23:24

За време на наставата и одморите, со учениците задолжително е присутен класниот раководител/наставник и се грижи за почитување на физичка дистанца меѓу учениците.

Венко Филипче: Училиштата се отвораат, ова е протоколот за работа!

Комисијата за заразни болести изготви протоколи за одржување настава со физичко присуство во основните и средните учулишта,...

Катерина Крстиќ / 1 септември, 2020 20:27

Според протоколот за гласање најпрвин полицијата на влезната врата од гласачкото место бара гласачите да стават заштитна маска.

Симулација на безбедно гласање во пресрет на изборите на 15 јули

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска присуствуваше на симулацијата на гласачкиот ден организиран од Државната...

Владо Марин / 8 јули, 2020 20:35

Иванна сега ја извршува функцијата советник за меѓународна политика, велат од Владата.

Иванна Хаџиевска веќе не е во протоколот на Заев

Поранешната новинарка и ТВ водителка Иванна Хаџиевка која до пред извесно време беше во протоколот на премиерот Зоран Заев,...

Катерина Крстиќ / 2 октомври, 2019 14:52

Македонскиот протокол е извор на гафови

Македонскиот протокол е извор на гафови-погрешено знаме, загубен пиштол, бел костум за комеморација

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц се поклони на туѓо знаме, американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис слета...

Узунов Бобан / 22 август, 2019 8:57

Владиниот протокол честопати со непрофесионални стандарди

(фото) Повторно утка на протоколот, Заев доби титула “Негова Екселенција”

Владиниот протокол чиј шеф формално е генералниот секретар на Владата Драги Рашковски а му одговара на кабинетот на премиерот...

Узунов Бобан / 26 јули, 2019 12:50

Заменик помошникот државен секретат на САД, со површна посета на Македонија, при што освен со Мицкоски, избегна да се соочи со средба со претседателот на државата Ѓорге Иванов

Палмер избегна да се соочи со Иванов

САД цврсто го поддржуваат Договорот од Преспа и тоа е од суштинска важност за евроатлантската иднина на Македонија. Заменик...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 9:05