Од полицијта за Вечер велат дека за сега не може да се откријат повеќе детали за настанот, единствено што се знае е дека е пукано е врз Камер Идризи, Јетон Кривањева, Африм Сулмани и Енсар Исени.

ФОТО: ПОЗНАТИ ЛУЃЕТО И НАЈНОВИТЕ ДЕТАЛИ ОД ПУКАЊЕТО во Александар Палас

Полицијата за ВЕЧЕР потврди дека и се познати имињата и деталите за пукањето кај скопскиот хотел Александар Палас кое се...

Катерина Крстиќ / 1 декември, 2019 14:57

Противпожарната единица на Лонг бич соопшти дека биле повикани да интервенираат околу 22:44 часот и оти пожарникарите пронашле „хаотична сцена“. Тие пронашле тројца мртви мажи и деветмина повредени, кои биле пренесени во болница. Нивната состојба во моментов е непозната.

Забавата за Ноќта на вешерките се претвори во ХОРОР: МОРНИЧАВО ПУКАЊЕ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС, ИМА МРТВИ

Три лица се убиени, а деветмина се повредени во пукотница што се случи на забава за Ноќта на вештерките во куќа на Лонг бич...

Валерија Петрова / 30 октомври, 2019 11:24

Полицијата соопшти дека едно лице е убиено во инцидентот и дека едно лице е уапсено.

ПУКАЊЕ ВО ФИНСКА: Еден загинат и 10 повредени лица во напад во колеџ!

Во градот Куопио, источна Финска, едно лице е убиено а најмалку девет лица се повредени. Како што соопшти полицијата едно...

Рејхан Бајрами / 1 октомври, 2019 15:35

Нејаснотии за крвавата свадба во Тетовско

Али Ахмети во одбрана на пратеникот Џеват Адеми, таткото на повреденото момче тврди дека Адеми пукал ?!

,,Случајот со пукањето каде се сомничи пратеникот Џеват Адеми повеќе е проблематизиран во медиумите од потребното. Џеват...

Узунов Бобан / 5 септември, 2019 8:32

Вооружениот напаѓач, кој отворил оган откако неговиот автомобил бил запрен од полицијата во саботата попладне, е убиен од полицијата, која го бркала на паркинг во комплекс за забава.

ПУКАЊЕ ВО ТЕКСАС: Убиени се 5 лица и 21 повреден – напаѓачот ликвидиран(ВИДЕО)

Пет лица загинаа, а 21 се повредени по пукање во близина на градовите Мидленд и Одеса во западен Тексас. Вооружениот напаѓач...

Рејхан Бајрами / 1 септември, 2019 10:19

Пред изјавата на Биљали, Џеват Адеми ги отфрли сите обвинувања кон него, негирајќи дека пукал.

Биљали: Видов дека АДЕМИ го погоди својот син и како лекар станав од масата за да му помогнам на неговиот син

Јавното обвинителство бара од полицијата да се интензивира извршувањето на дејствија по насоки од Обвинителството, за инцидентот...

Рејхан Бајрами / 31 август, 2019 13:26

Пратеникот Адеми за пукањето на свадбата

Пратеникот Адеми за пукањето на свадбата: Куршумот го погоди син ми во грб!

Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, по еден месец се огласи за инцидентот на свадба во Мала Речица, кога со огнено оружје неговиот...

Узунов Бобан / 29 август, 2019 9:18