Како што пишува порталот Лајми.нет покрај Харадинај и неговиот брат Даут Харадинај исто така пукал на прославата.

ЛЕТААТ КУРШУМИ НАД ГЛАВА: Харадинај пукаше на прослава со калашњиков – испукани над илјада куршуми

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај во месец јуни оваа година е виден на приватна забава во општија Дечани на која пука со...

Рејхан Бајрами / 12 август, 2019 19:54

-Едно лице е рането. Не ни е познато за какви повреди станува збор. Осомничениот е уапсен, а полицијата е на лице место, соопшти полицијата на Твитер.

НЕМИРИ ВО НОРВЕШКА: Пукање кон џамија во Осло, има еден ранет!

Едно лице е рането денес во пукање во џамија во близина на Осло, а осомничениот е уапсен, соопшти норвешката полиција. Како...

Рејхан Бајрами / 10 август, 2019 23:16

Пратеникот Џевад Адеми пукал на свадбата на која бил повреден неговиот син !

Постои записник од МВР дека пратеникот Џевад Адеми пукал на свадбата на која бил повреден неговиот син !

Дали тетовското обвинителство го штити пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, чие име медиумите го споменуваа, односно посочија...

Узунов Бобан / 8 август, 2019 9:04

Вчера (4 август) околу 15 часот, на свадбена свеченост што ја организирал гостиварец А.С.(45) на улица „137“ во Гостивар, бил нарушен јавениот ред и мир со пукање од огнено оружје. По извршениот увид, а А.С. повикан е во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување на случајот.

ПУКАЊЕТО ПО СВАДБИ ЧЕСТА ПОЈАВА ВО МАКЕДОНИЈА – законот вели 10 години затворска казна

Често во Македонија свадбените веселби кулминираат во крвави прослави, пред неколку дена ранет за време на свадбена веселба...

Валерија Петрова / 5 август, 2019 12:21

Пукањето се случи во областа Орегон, популарна меѓу туристи и локални жители, полна со ресторани и кафулиња.

ВТОР МАСАКР ВО АМЕРИКА: 10 ЛИЦА УБИЕНИ,16 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ДЕЈТОН!

Во американскиот град Дејтон се случи вооружен инцидент во кој загинаа најмалку 10 луѓе, јавуваат американските медиуми. Како...

Перо Милчин / 4 август, 2019 11:07

-Станува збор за заталкан куршум од свадбена веселба, велат од семејството на Адеми и додаваат дека двете повредени лица се во добра и стабилна состојба

ОВА Е ВИСТИНАТА: Семејството на Џевад Адеми демантираше дека тој го ранил синот!

За порталот “Лајм”, семејството на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми ја потврди веста дека неговиот син вечерва е ранет...

Перо Милчин / 31 јули, 2019 1:03

Како што известува „Лајм“ несреќата се случила за време на свадбена веселба, кога функционерот на ДУИ пукал без никаква намера да го повреди синот!?

НАЈНОВА ВЕСТ: Пратеник на ДУИ со огнено оружје вечерва си го ранил синот!?

Како што објавуваат медиумите на албански јазик во Македонија, пратеник на ДУИ со огнено оружје вечерва си го ранил синот. Како...

Рејхан Бајрами / 30 јули, 2019 23:57

Според неофицијални информации станува збор за пресметки помеѓу подземјето во Кочани заради превласт во агенциите за обезбедување.

ПУКАЊЕ ВО КОЧАНИ: Непознато лице отворило оган од пиштол во казино „Шери!

Утрово околу 04 часот непознато лице отворило оган од пиштол во казино „Шери” во Кочани во правец на обезбедувањето поставено...

Сара Фемина / 26 јули, 2019 8:11