Народот кој го пречека Путин на улиците во Хелсинки беше воодушевен на појавувањето на Путин со неговиот нов супер Автомобил

Новата Aurus лимузина на Путин за првпат дебитираше во странство во Финска!

Рускиот претседател Владимир Путин, кој во Хелсинки беше да се сретне со американскиот колега Доналд Трамп, ја искористи...

Македонка Димкин / 19 јули, 2018 22:29

Американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател Владимир Путин се обидоа нов почеток на нивниот состанок на самитот за многу затегнатите односи меѓу двете земји.

Трамп и Путин направија еден брилиантен обид за нов почеток!

“Нашите односи никогаш не биле полоши отколку што се сега. Но тоа се смени за само четири часа “, изјави Трамп на заедничката...

Македонка Димкин / 17 јули, 2018 10:15

Тие заедно со членови на збратимените мотоциклистички клубови од повеќе словенски држави во рамки на настанот наречен „Словенски свет“ денеска пристигнаа во Охрид

“Ноќните волци” на Путин, во посета на Охрид

Популаризација на културите на православните народи од Европа и збратимување на словенските народи, е целта на мисијата...

admin@magazin / 3 јули, 2018 14:00

Денес е пуштен во употреба најголемиот дел кој ќе се поврзе со Крим со Русија и ќе се намали сообраќајната изолираност на полуостровот што повторно се соедини со Русија по референдумот во 2014 година.

Дејли телеграф: Кримскиот мост е симбол на Путин и неговите геополитички победи (ВИДЕО)

Денес е пуштен во употреба најголемиот дел кој ќе се поврзе со Крим со Русија и ќе се намали сообраќајната изолираност на...

admin@magazin / 16 мај, 2018 0:43