На прашањето за работниот однос, во споменатата анкета дури 7% од испитаниците рекле дека се без работа.

Корона ја остава Црна Гора без вработени: ШОК ПОДАТОЦИ ОД НАЈНОВОТО ИСТРАЖУВАЊЕ!

Ипсос, кој неодамна направи истражување на тема за ставовите на Црна Гора за вирусот корона, можеме да заклучиме дека најмалку...

Рејхан Бајрами / 13 април, 2020 11:56

Со вакви случаи во време на пандемија се соочуваат работниците од повеќе компании,велат од невладината Гласен текстилец.

СРАМОТА: Одјавени текстилни работнички

Отишле на лекар и дознале дека работодавачот ги одјавил. Со вакви случаи во време на пандемија се соочуваат работниците од...

Сара Фемина / 26 март, 2020 19:04

Дури 20 семејства од Македонија стравуваат нивните деца да не бидат депортирани во Македонија порати тоа што тие не го заработуваат овој законски минимум.

Македонските семејства во Малта живеат во страв- децата може да им бидат депортирани во Македонија

Околу 20 семејства од Македонија кои живеат и работат во Малта, од септември годинава живеат во агонија и страв. Станува збор...

Катерина Крстиќ / 20 декември, 2019 19:33

Грујевски си нашол и работа на грчки остров, велат извори блиски до неговото семејство.

Бегалецот ЕКСНАЧАЛНИК на петтата управа ГОРАН ГРУЈЕВСКИ се вработил како ПЕКАР во Грција!

За избеганиот бивш началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски, како и за кобегалецот Никола Бошкоски (Неџби и Христо),...

Сара Фемина / 19 ноември, 2019 22:29

Шансите се отворени за сите кои ќе ги исполнат критериумите, потенцира таа и додаде дека со тоа стекнуваат шанса и за загарантирано работно место во Армијата.

ШЕЌЕРИНСКА ПОВИКУВА: Младите да се пријават за пилоти во Армијата, конкурсот е отворен до 1- ви август!

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец,...

Перо Милчин / 10 јули, 2019 20:50

Очигледно е дека еден значаен дел од јавноста е сензибилизиран за вредностите како што се независноста на медиумите, слободата на изразување, плурализмот на мислењата и уредувачката автономија.

БРАНКО ГЕРОВСКИ: “Свака будала има своју радост„

Злобата и апологетите на власта не ме вознемируваат и дека борбата продолжува, напиша новинарот Бранко Героски на Фејсбук,...

Сара Фемина / 28 мај, 2019 20:28

Досега оставка даде Борис Јосифовски кој беше генерален секретар на кабинетот на Иванов, кој во иднина ќе работи во канцеларијата на Иванов.

Пендаровски: Од кабинетот нема да бркам никого од политички причини, ниту го имам тоа право„

Претседателот Стево Пендаровски нема да избрка од работа ниту еден вработените во кабинетот. На денешниот брифинг за новинари,...

Рејхан Бајрами / 22 мај, 2019 17:35

Софија Куновска во текот на својата политичка кариера била член на Советот на Град Скопје.

Софија Куновска „УДРИ ЖЕСТОКО“ по СДСМ: Срам да ви е и арам!

Бившата пратеничка на СДСМ, Софија Куновска напиша жестоки критики за владејачката партија, откако градот Охрид се најде...

Сара Фемина / 0:24