Анџелина во последното интервју што го даде неодамна за „Вог“,  изјави дека решила да преземе таков чекор – поради децата.

ПО ЧЕТИРИ ГОДИНИ ОД РАЗВОДОТ ПРОЗБОРЕ АНЏЕЛИНА ЏОЛИ: Тој чекор го направив поради децата!

Познатата актерска двојка Анџелина Џоли и Бред Пит ставија крај на својот брак пред  скоро четири години, а Анџелина која...

Катерина Крстиќ / 21 јуни, 2020 14:29

Тој коментираше дека љубовта не може да се мери со лајкови, откако престанаа да се следат едни со други на социјалната мрежа Инстаграм.

НЕ ПАТЕШЕ ДОЛГО ЗА СЕВЕРИНА: Игор Којиќ и се врати на старата љубов!

Додека јавноста шпекулира за крајот на бракот на славната двојка, Северина и Игор Којиќ, тие не се изјаснуваат на таа тема. Тој...

Сара Фемина / 9 јуни, 2020 19:50

Игор нема професија, единствена цел му е да ужива, да патува и да ги потроши парите на Северина.

ИГОР КОЈИЌ ЈА ОСТАВИ СЕВЕРИНА: После многубројните шпекулации парот реши да стави крај на бракот!

Пејачката Северина Којиќ и сопругот Игор Којиќ решија да стават крај на четиригодишниот брак. Според српските медиуми, Игор...

Едмонд Бекири / 20 мај, 2020 20:24

Како што дознава српски Информер, чашата ја прелила кавгата кога Севе побарала куќата на Кеба да се реновира, и да се испразни базенот а во него да се донесе морска вода. 

СЕВЕРИНА СЕ РАЗВЕДУВА! ДОШЛО ДО ЖЕСТОКА РАСПРАВИЈА, ПЕЈАЧКАТА ИЗБЕГАЛА ОД КУЌАТА НА КЕБА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС!

Северина и Игор Којиќ дефинитивно се разведуваат, и тоа заради базенот на Кеба! Хрватската поп-ѕвезда остана во куќата на...

Катерина Крстиќ / 7 мај, 2020 18:59

Џонсон и Вилер, кој е адвокат, се венчаа во 1993 година и имаат четири деца.

ПУКНА ТИКВАТА: Се разведе Борис Џонсон- судијата им забрани на медиумите да известуваат

Британскиот премиер Борис Џоонсон и неговата сопруга Марина Вилер денес постигнаа договор за развод. Адвокатите на Џоонсон...

Сара Фемина / 18 февруари, 2020 16:55

Пејачката притоа истакна дека најважно и е што нејзината ќерка Викторија има двајца родители.

ГОДИНА ДЕНА НЕ СМЕ ЗАЕДНО: Славица Чуктераш прв пат прозборе за РАЗВОДОТ! Најважно на неа и е ОВА!

Славица Чуктераш потврдила дека веста за разводот од голманот Владимир Армаов е точна. Пејачката притоа истакна дека најважно...

Весна Петровска / 19 јануари, 2020 17:13

Имено до разводот дошло па барање од Душко а двојката дојде до договор за бракоразводна постапка.

Ги заборави Душко и Врањеш: Јелена го запали Инстаграм со оваа провокативна фотографија

Познатата пејачка, Балканската дива Јелена Карлеуша ја завршува годината во никогаш попровокативно издание. Може да се каже...

Катерина Крстиќ / 25 декември, 2019 9:41

Тоа се дел од решенијата што ги предлага Иницијативата за заедничко старателство за регулирање на родителството и старателството во најдобар интерес на децата.

Заедничко родителство по разводот, детето не треба да биде само кај еден родител

Укинување на доделување на децата кај еден родител по развод, заедничкото родителство да биде правило, освен во исклучоци,...

Катерина Крстиќ / 7 ноември, 2019 11:45