Ми беше чест да работам за Вас и од срце Ви посакувам подобар директор со кого ќе продолжите таму каде што јас застанав“, напиша Пауновски на фејсбук.

Пауновски: Благодарност до сите вработени, ви посакувам подобар директор

Огромна благодарност до сите граѓани кои во мојот “пркос” ги согледаа моите искрени намери и желба за силна, стручна и независна...

Рејхан Бајрами / 28 април, 2021 7:51

Против оваа одлука судијката Неделкова има право на жалба до Советот при Врховниот суд!

Лидија Неделкова едногласно разрешена и суспендирана

Членовите на Судскиот совет на денешната седница донесоа едногласна одлука да ја разрешат од функцијата врховната судијка...

Рејхан Бајрами / 16 февруари, 2021 14:58

Директорот на „Театар комедија“, Сашо Ристовски, е разрешен од функцијата поради неправилности во работењето.

ПАРТИСКА ЛИНИЈА НА СДСМ? Нора Шаќири именувана за директор за „Театар Комедија“, разрешен Сашо Ристовски

Нора Шаќири Марковиќ е именувана за в.д. директор на НУ Театар Комедија, објави Слободен печат! Директорот на „Театар комедија“,...

Перо Милчин / 2 февруари, 2021 12:59

-Сите фригидни кучки свршуваат на Македонија, Бакојани 2008-ма, Захариева 2020-та!

По навредливиот твит за Захариева, Зоран Иванов ќе биде разрешен од член на надзорниот одбор на МИА

Владата вчера вечер објави дека ќе поведе постапка за разрешување на Зоран Иванов функцијата претседател и член на Надзорен...

Перо Милчин / 19 ноември, 2020 7:01

ВД реисот, муфтијата од Гостивар, е брат на универзитетскиот професор во Тетово, Милаим Фетаху поранешен член на АВМУ на предлог на ДУИ а сега на листата за амбасадор во Хрватска на владината листа како предлог на ДУИ.

ПАРТИСКИ ВРСКИ: ВД реисот Фетаху близок на сменетиот Реџепи и на ДУИ!

Поставениот вд Реис, досегашниот муфтија од Гостивар, Ефенди Шаќир Фетаху според извори во ИВЗ е човек од доверба на сменетиот...

Едмонд Бекири / 27 мај, 2020 14:46

До подготвување на нови избори, вршител на должноста ќе биде гостиварскиот муфтија.

НАЈНОВА ВЕСТ: Реисот Реџепи разрешен од функцијата!

Со 2/3 мнозинство донесена е одлука за разрешување на Реисот Реџепи од функцијата, јавува репортерот на ТВ21. Едногласно донесовме...

Владо Марин / 13:57

Поранешниот амбасадор во Љубљана репетирал пушка и ја вперил кон сосед, за време на расправија во зграда на улицата „Тодор Александров“ во Скопје. Случајот го пријавил неговиот сосед А.Д. откако по кратка вербална расправија, во ходникот на зградата Димитровски извадил автоматска пушка и ја репетирал кон него.

Мицкоски не простува дивијантно однесување – лидерот на ВМРО бара итно разрешување на Томислав Димитровски кој впери пушка кон соседот

Христијан Мицкоски започна со разрешување во неговата партија ВМРО-ДПМНЕ, тој реши од неговиот кабинет да го тргне Томислав...

Весна Петровска / 16 декември, 2019 6:55