Што се случува на релација претседател на државата-ДУИ ?

Еве зошто ДУИ не го сака новиот директор на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу

Високи извори во ДУИ за АЛСАТ М изјавиле дека со сите сили ќе се спротивстават на евентуалната намера на претседателот за...

Узунов Бобан / 23 мај, 2019 9:33

Кои се луѓето во кабинетот на претседателот Пендаровски ?

Стево Пендаровски за директор на Агенцијата за разузнавање назначил разузнавач кој “купувал” вмровски пратеници?!

  Миле Бошњаковски е назначен за генерален секретар или шеф на Кабинетот, Билјана Радева е прес офицер, Бљерим Кољари е...

Узунов Бобан / 22 мај, 2019 14:07

Оливер Спасовски во име на владата и Емил Димитриев во име на опозицијата го усогласиле законскиот текст, но Фросина Ременски е против!

Агенцијата за национална безбедност – Фросина Ременски контра Оливер Спасовски!

Собраниската комисија за безбедност денес делува како расштиман оркестар, затоа што владеачкото мнозинство има два концепти...

Данаил Михајловски / 20 мај, 2019 12:28