За шефот на владата, светлината на излезот од тунелот станува се поголема и поголема.

Рама договорил уште 50.000 дози од „Спутник В“

Албанскиот премиер Еди Рама вчера на попладе објави дека е постигнат уште еден договор во набавката на вакцини, овој пат...

Рејхан Бајрами / 6 април, 2021 7:16

Коха изјави дека Канцеларијата на ЕУ во Тирана вели дека тие не се вклучени во подготовката на извештајот за легализација на канабисот во Албанија за медицински цели.

Рама од Албанија прави НАРКО РАЈ: Премиерот јавно повика на легализацијата на марихуаната!

Албанскиот премиер Еди Рама рече дека е за закон за легализирање на канабисот во Албанија за медицинска употреба, пренесува...

Рејхан Бајрами / 11 мај, 2020 14:36

Рама рече дека не постои влада во светот што може да го забрани пешачкото движење 24 часа.

РАМА ПРЕДУПРЕДУВА: Не е време за шетање и уживање во сонцето!

Албанскиот премиер Еди Рама ги повика сите граѓани денес да избегнуваат движење што не е потребно, додавајќи дека сега не...

Рејхан Бајрами / 18 март, 2020 15:55

Смртта на четиричленото семејство на Кристи Реци, свршеницата на едниот од синовите на албанскиот премиер Еди Рама, Грегор Рама, во земјотресот во Драч, ја погоди целата јавност во регионот, а Грегор го стави во фокусот на интересот.

Синот на Рама скршен од болка- смртта на свршеницата не му е единствената голема загуба

Во катастрофалниот земјотрес кој ја погоди Албанија загина Кристи Реци, свршеницата на поголемиот син на премиерот Еди Рама,...

Катерина Крстиќ / 30 ноември, 2019 13:04

Рама изјави дека досега се донирани пет милиони евра и повеќе од милион американски долари помош за погодените од земјотресот и вели дека тоа не е последната сума.

Рама: Без дом останаа над 3000 лица, сите ќе бидат сместени во хотели – досега донирани над 5 милиони евра

На денешната вонредна владина седница албанскиот премиерот Еди Рама најави дека стручни тимови за проценка на штетите ќе...

Катерина Крстиќ / 29 ноември, 2019 11:25

Неговото семејство е во тага а премиерот на Албанија не успеа да ги задржи солзите додека во емисија во живо новинарот му постави прашање за девојката на неговиот син Кристи Речи, која го загуби животот во страотниот земјотрес. Во земјотресот загина и целото нејзино семејство.

ВИДЕО: Го прашаа за снаата која загина, Рама не можеше да издржи заплака и избега

Албанскиот премиер Еди Рама во катастрофалниот земјотрес кој во вторникот ја погоди Албанија, ја загуби свршеницата на неговиот...

Катерина Крстиќ / 28 ноември, 2019 15:40

Рама веќе е познат по својот необичен стајлинг но ова е доказ дека тој е голем љубител на спортската елеганција. 

ФОТО: Еди Рама повторно ги запали социјалните мрежи со својот стајлинг

Албанскиот премиер Еди Рама повторно предизвика смеење со својот стајлинг и ги запали социјалните мрежи каде корисниците...

Катерина Крстиќ / 11 ноември, 2019 17:01

Еди Рама во центарот на вниманието во Охрид.

ЕДИ РАМА ГИ РУШИ МОДНИТЕ ГРАНИЦИ: Во Охрид со нов стајлинг “ADIDAS” патики, костум и црвена кравата!

Претседателот Заев, заедно со Претседателот на Република Србија Александар Вучиќ и со премиерот на Република Албанија Еди...

Рејхан Бајрами / 9 ноември, 2019 22:46