Според босанските медиуми, обвинетите ја чувале дрогата во станови, деловни простории, куќи и автомобили, по што ја препакувале во помали пакувања за улична продажба.

ШОК НА БАЛКАНОТ: Славниот рапер во затвор – еве што пронајде полицијата во неговиот стан

Познат босанси рапер заглави во затвор поради дрога. Раперот Алмир Хоџиќ, попознат како Буба Корели и Алмир Бозалија се осудени...

Весна Петровска / 26 септември, 2019 16:33

Денеска на социјалната мрежа„Фејсбук“ беше споделено видео за кое се верува дека ја прикажува несреќата и последните моменти на раперот.

Протече видео снимка од несреќата во која загина српскиот рапер

Трагедија го потресе регионот откако вчера трагично загина познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру, кој животот го загуби...

Катерина Крстиќ / 10 септември, 2019 11:01