Судир помеѓу претседателот и законодваниот дом во САД

Претставничкиот дом на Конгресот ги осуди „расистичките“ коментари на Трамп

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес усвои резолуција со која се осудуваат „расистичките“ коментари на претседателот...

Узунов Бобан / 17 јули, 2019 9:31

Приврзаниците на Лацио пак демонстрираа нацистички поздрави од трибините

УЕФА со тешки казни за Лацио и Шахтјор поради расизам

Европската фудбалска асоцијација ги казни украински Шахтјор и италијански Лацио да затворат дел од стадионите во натпревари...

admin@magazin / 29 март, 2019 13:08

Во големи тензии во Вашингтон се одржа марш на група бели екстремни десничари пред Белата куќа и контрапротест на противниците на екстремизмот во паркот Лафајт

Протести на екстремни десничари и на нивни противници во Вашингтон

Началникот на полицијата во Вашингтон соопшти дека и покрај хаотичната состојба во градот немало поголеми проблеми и оти...

Мирко Бачиќ / 13 август, 2018 9:23