Од ДУИ нема никакви информации за распитот на Ахмети во Специјалниот суд, освен што истакнаа дека е повикан во својство на сведок. 

Ахмети денеска повторно на распит пред Меѓународниот суд за Косово

Денеска е втор ден од распитот на Али Ахмети, претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) од страна на Специјалното...

Катерина Крстиќ / 3 септември, 2020 10:06

Според истрагата, тие се обвинети за перење пари за што го користеле Меѓународниот сојуз формиран од Бојан Јовановски. Осомничени се дека измамиле двајца бизнисмени од кои со ветување дека ќе градат старски домови, успеале да наплатат околу 1 милион евра.

Боки 13 и неговиот татко на распит во обвинителство

Бојан Јовановски и неговиот татко денеска ќе одговараат нa прашања од обвинителката Вилма Русковска за измамите правени...

Весна Петровска / 20 декември, 2019 9:39

Па ако е можно, Еско покрај одговорот КАДЕ Е СМЕСТЕНА СМОКВИЦА, да одговори и каде се фризира Бокица, пишува Миленко Неделскоски

НЕДЕЛКОВСКИ: КОЈ БЕРБЕР и КОЛКУ ЧЕСТО му ја фарба косата на оваа пластифицирана наказа БОКИ 13?!

Боки 13 после еден час го заврши исказот за „Рекет“ кај Вилма Рускоска, по што го напушти Судот и се врати во притвор во Шутка. Бојан...

admin@magazin / 23 септември, 2019 15:57

Боки 13 со полициско возило е спроведен од истражниот затвор Шутка до Обвинителството за организиран криминал.

БОКИ 13 ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС: Кај Рускоска пристигна со нова фризура(ВИДЕО)

Бојан Јовановски или познат како Боки 13 со лисици на раце предмалку беше донесен на распит кај обвинителката Вилма Рускоска,...

admin@magazin / 12:20

Прв пат Боки 13 ќе одговара на прашања од Обвинителката Вилма Русковска откако му беше определен притворот.

БОКИ 13 ВО ПОНЕДЕЛНИК ОЧИ ВО ОЧИ СО РУСКОВСКА : За прв пат на распит во обвинителството!

Бојан Јовановски кој е првоосомничен во аферата „Рекет„во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење...

Рејхан Бајрами / 21 септември, 2019 14:02

Кирацовски денеска на распит откако на фејсбук самиот побара да биде повикан ?

Кирацовски денеска на распит откако на фејсбук самиот побара да биде повикан ?!

Пратеникот Александар Кирацовски утрово ќе даде исказ во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот...

Узунов Бобан / 5 септември, 2019 11:01