Социјаланата мрежа Твитер гори од коментари по вчерашниот немил настан во МНТ.

ПОЛИЦИЈАТА БИЛА НЕМОЌНА ДА ГИ СПРЕЧИ ШВЕРЦЕРИТЕ – сега е јасно зошто МВР го чуваат приватни фирми – и дадилки да им додели државата

По вчерашниот инцидент во МНТ голем број реакции за осуда пристигнаа од сите страни, според неофицијалните инфоремаци навивачката...

Весна Петровска / 25 ноември, 2019 13:46

Павле, не е крај на светот. Многу јавни личности заглавиле на таа ѓаволска дрога, па успеале да се излечат.

Златев повторно удри на Богоевски: “Браво Павле, сега е време да си помогнеш со лечење„

Притиснат од жестоките реакции на јавноста, две недели по објавувањето на телефонскиот разговор во кој тој порачува дрога,...

Сара Фемина / 23 мај, 2019 20:32

Павлопулос пред грчките претставници кои работат во европските институции во Брисел повтори дека како претседател нема да потпише никаква ратификација на Преспанскиот

Грчкиот претседател нема да го потпише Преспанскиот каков што е

Претседателот на Грција, во фото финишот од гласањето на нацрт уставните амандмани на Уставот на Република Македонија, го...

Мирко Бачиќ / 19 декември, 2018 14:01

Левица јавно го повикува Министерството за економија по итна постапка до Собранието на РМ да предложи одлагање на примената на овој закон за најмалку една година

Левица со остра реакција за Законот за трговија на зелените пазари

Политичката партија ЛЕВИЦА упатува остра реакција по повод почетокот на примената на новиот Закон за трговија на зелените...

Мирко Бачиќ / 13:50

Законот за амнестија според Пировска не е она за што граѓанскиот кој ортачеше со Заев се бореше, но пратениците Богоевски и Туферчиќ очигледно сега мислат поинаку

Граѓанскиот “му писна” на Заев, си ја преземавте улогата на делител на правдата

По синоќешното изгласување на законот за амнестија, извршниот директор на Хелсиншки комитет на Македонија, Уранија Пировска,...

Мирко Бачиќ / 10:48

Според тоа што го пишува во законот пак, сепак, се предвидува амнестија и за делото терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста кое Русковска не го видела

Мукоски, Василевски и Арнаудов си изгласаа амнестија, Русковска се двоуми

Иако оправдан, Законот за амнестија за обвинети со немилите настани во Собранието, етички и морално ќе беше обвинетите тројца...

Мирко Бачиќ / 10:35

Коневски не го отфрли партијата туку сопствените гласачи, поддршката за уставните измени е легитимно право, идентично како и желбата да биде иден градоначалник на Град Скопје

Се јави Коневски, пријателчето на Мијалков, загрижен за партијата

Поранешниот градоначалник на општина Аеродром, близок пријател на Сашо Мијалков, се огласи за претседателските избори, партијата,...

Мирко Бачиќ / 8:46

Фондот за здравствено осигурување никако да го реши проблемот што само 15 дена во месецот во аптеките може да се најде лек на рецепта, а истиот да не биде платен приватно

Наместо зголемени квоти на лековите, Фондот ќе им ги скрати на поголемите аптеки

Граѓаните секој месец очекуваат да се зголемат квотите со лекови во аптеките, па и по 15-ти во месецот да има лекови на рецепт. Но...

Мирко Бачиќ / 6:43