На полицајците Јанева прво им кажала дека и е доста од се и почнала да се соблекува. Потоа била повикана итна помош и и е дадена инекција за смирување, а таа е префрлена во станот каде ја издржува мерката домашен притвор.

ДО СЕГА НЕ ВИДЕН СКАНДАЛ: Катица Јанева по гаќи и градник во Државниот завод за ревизија!

Според записникот на МВР до кој дојде КУРИР поранешната специјална обвинителка Катица Јанева го нарушила јавниот ред и мир...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2020 22:54

Откако ги "поклонија" Илинденското востание, цар Самоил, Кирил и Методиј, Миладинови и Прличев, сега бугарската окупација ќе ни ја "продаваат" како гостување на домашен терен

Правно имало окупација, формално Бугарите биле “гости” за време на II Светска војна

Ревидирањето на историјата со соседна Бугарија влегува во сензитивна фаза. Според шефот на македонскиот тим за “бришење”...

Мартин Попоски / 9 декември, 2018 14:02

И претседателот на Грција јасен на ставот дека уставните амандмани и промената на Уставнот не им значат ништо, грчка ревизија на членовите од Преспанскиот договор е суштината

Павлопулос: Скопје може да гласа што сака, мора да има грчка ревизија

Пред ратификацијата и во пресрет на дефинирањето, нема да прифатиме своеволни толкувања на Договорот од Преспа, порача претседателот...

Мартин Попоски / 5 декември, 2018 12:41

Грчките историчари се гневни што од својата историја ќе треба да ги бришат "грчките монаси", браќата Кирил и Методиј, за кои негираат дека имаат старословенско потекло

Зошто ревизија на учебниците кога Грција не вика Македонија?

Прашањето на кое има молк од владата на Заев е кој дал дозвола комисијата за ревизија на учебниците по историја да започне...

Мирко Бачиќ / 30 ноември, 2018 10:04

Грчкиот заменик шеф на дипломатијата, Катругалос се пофали дека учебниците по историја за основно и средно образование на ФИРОМ се исчистени од менталниот затвор и лаги

Заев излажа, Грците на големо ни ја “кастрат” историјата

Комисијата за ревизија на историјата, од македонска страна предводена од Виктор Габер, започна со ревизија на историјата...

Мирко Бачиќ / 25 ноември, 2018 10:02

Над 40.000 бугарски пасоши издадени врз основ на бугарско државјанство на македонски државјани, ќе бидат предмет на ревизија со која ќе раководи лично премиерот Борисов

Македонците со бугарски пасоши на ревизија за бугарските државјанства?

Најавата на бугарскиот премиер Борисов за ревизија на издадените бугарски пасоши во последните пет години ги загрижи македонските...

Мартин Попоски / 23 ноември, 2018 11:53

Според портпаролот на грчката влада, Преспанскиот договор ќе биде ратификуван, но претходно ќе мине период на ревизија, како уставните измени оставиле отворени прашања

Ѕанакопулос: Не брзаме со ратификација, прво ќе има ревизија

Грчката влада ја подигна рачната кочница, по најавите од Скопје дека Преспанскиот договор, во март, веднаш ќе биде ратификуван...

Мартин Попоски / 13 ноември, 2018 13:01

Виктор Габер под надлежност на министерот Димитров започна да ја брише македонската историја по желба на грчките експерти, но не одговори што корегираме ние во нивната

Македонската историја “предадена” во рацете на Грците

Очигледно премиерот Заев и т.н. координатор за ревизија на Македонската историја по волја на Грција, Виктор Габер немаат...

Мартин Попоски / 4 ноември, 2018 7:51