Секако многумина би му подзавиделе на тоа што покрај себе има жена која има ангелско лице, долги нозе, по кои е препознатлива, и изгледа како од модна писта.

Ангелско лице и витка става, ја споредуваат со Моника Белучи: Ова е сопругата на Драган Бјелогрлиќ

Драган Бјелогрлиќ познатиот српски актер, режисер, сценарист и продуцент кој одигра голем број филмски улоги и се прослави...

Катерина Крстиќ / 28 октомври, 2019 23:10

Сите ја знаеме љубовната приказна од овој филм и сите стоиме на ставот дека би било поубаво кога крајот би бил поинаков. И бил поинаков, но во текот на монтажата бил исфрлен.

ОВА Е КРАЈОТ НА “ТИТАНИК” ШТО НИКОГАШ НЕ ГО ВИДОВМЕ(видео)

Филмот „Титаник“, проект на познатиот режисер Џејмс Камерон, бил озлогласен како најскапиот филм во историјата на киното,...

admin@magazin / 24 октомври, 2019 22:15

Славенски во богатата кариeра ги има поставувано текстовите на Шекспир, Гете, Пинтер, Горан Стефановски, Сашко Насев, Венко Андоновски.

Ненадејно почина познатиот македонски режисер Златко Славенски !

Режисерот Златко Славенски вчера ненадејно почина, потврдуваат од Факултетот за драмски уметности, каде Славенски беше...

admin@magazin / 9 април, 2019 14:16

Стефановски на современата македонска драма и ги дава „Јане Задрогаз“, „Диво месо“, „Лет во место“, „Хај-фај“, „Дупло дно“, „Тетовирани души“, „Демонот од Дебар маало“.

Почина драмскиот писател Горан Стефановски

На 66-годишна возраст, по кратко боледување, во Велика Британија, почина познатиот македонски драматург Горан Стефановски. Стефановски...

Мирко Бачиќ / 28 ноември, 2018 5:53

"Падна и АСНОМ! Е тогаш од вас ќе остане само она што во суштина отсекогаш сте биле – најдолни фашисти свежо конвертирани од титоисти во "демократи евро атлантисти"!"

Се огласи и режисерот Бојаџи, со порака до своите колеги за бришењето на АСНОМ

Македонскиот режисер, Јани Бојаџи, човекот чиј филм “Ругање со Христа” беше цензуриран од страна на Владата, и како...

Мирко Бачиќ / 5 ноември, 2018 9:04

Режисерот Јани Бојаџи со историска компарација го честиташе вчерашниот празник на ВМРО, Денот на македонската револуционерна борба, потсетувајќи на факти, морал и етика

Бојаџи: Има Крсто и Крсто, едниот е пример за морал и етика

Режисерот Јани Бојаџи, чие филмско остварување “Ругање со Христа” се соочи со гневот на актуелната власт, со историска...

Мартин Попоски / 24 октомври, 2018 9:26

Бојаџи на социјалните мрежи го пренесе коментарот на амбасадорот на Франција во Македонија за неговото уметничко дело "Ругање со Христа" кое за влакно се спаси од цензура

Францускиот амбасадор го гледаше “Ругање со Христа”, пофални зборови за режисерот

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристиан Тимониер, синоќа имаше можност, премиерно да го погледне филмското остварување...

Мирко Бачиќ / 15 октомври, 2018 13:48

Откако режисерот Бојаџи јавно проговори за цензура на неговиот филм, и тоа по налог на Заев а на барање на ДУИ, се соочи со закани од терористи на УЧК и ОНА а денес и со полиција

Обновено: Експресно уапсен таткото на режисерот Јани Бојаџи

Вечерва 5 Октомври околу 19:30 познатиот Македонски режисер Јани Бојаџи на својот Фејсбук статут објави дека рано утринава...

Мартин Попоски / 5 октомври, 2018 11:33