Дали Османи сака да ги наруши односите Македонија-Србија?

Големи реакции по најавите дека Македонија ќе биде коспонзор на резолуцијата за Сребреница

Дел од српските политичари реагираа на информацијата дека Македонија е еден од коспонзорите на резолуција во Обединетите...

Калина Мартинска / 16 април, 2024 18:11

По гласањето на фамозните резолуции од Европскиот парламент за екстрадиција на Никола Груевски назад во Македонија, се огласи и официјална Будимпешта, со кратка констатација

Унгарија до ЕУ: Ma какви резолуции, Груевски останува во Будимпешта

Унгарија возврати на театарот кој вчера го приреди Европскиот парламент кој усвои своевидни резолуции за екстрадиција на...

Мирко Бачиќ / 30 ноември, 2018 11:37

Жерновски бара европратеник плус за поддршка на амандманот за естрадикција на Груевски, исто како што Заев во Македонија бара пратеник плус за поддршка за уставни измени

Жерновски низ Брисел брка европратеници, ќе го “враќал” Груевски дома

Заменик министерот за надворешни работи, Жерновски со делегација од МНР низ Брисел “брка” европратеници кои евентуални...

Мирко Бачиќ / 28 ноември, 2018 10:24