Тој продолжи со листање на фотографиите, опишувајќи кое парче гардероба му е одземено, а потоа на неговиот профил на „Инстаграм“ покажуваше на кој датум е објавена фотографијата.

Боки 13 од судница се вклучи на ИНСТАГРАМ: Ги покажува на присутните ташните од “Луј Витон” “Шанел”

Бојан Јовановски – Боки 13 на денешното рочиште за случајот „Рекет“, во судницата, застанат пред екранот, листа фотографии...

Стојче Бушин / 12 март, 2020 12:35

Александар Радуловиќ, сопруг на српската текстописателка Марина Туцаковиќ, во својство на сведок од одбраната денеска сведочеше на Рекет

ПОЗНАТ СРБИН дел од истрагата во „Рекет“

Денеска се одржа новото рочиште за Рекет. Во претходните неколку рочишта, како и на денешното биле сослушувани сведоци од...

Магдалена Стојмановиќ / 6 март, 2020 16:25

Случајот Рекет и Катица Јанева беа последната шајка практично во ковчегот во таа некаква граѓански идеја на Шарената револуција.

Бишевац без влакна на јазикот: Случајот Рекет е производ на владеењето на СДСМ и Заев

Сафет Бишевац, поранешен пратеник и новинар, вечерва гостуваше во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија заедно...

Перо Милчин / 5 март, 2020 19:50

Сведочеше и возачот на Боки 13. Тој во два наврати го возел неговиот газда до домот на Камчеви.

ТИ ЛИ СИ ФУКАРАТА ШТО СЕ ОБОГАТИЛА, МУ ВРАТИ РУСКОВСКА НА БОКИ 13, КОГА ТОЈ Ѝ РЕЧЕ ДЕКА Е НЕДОСТОЈНА ДА ГО ЦИТИРА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Вчерашното рочиште не помина без меѓусебни навреди помеѓу Боки 13 и Русковска. „Доаѓаат времиња кога паметниот замолчува,...

Стојче Бушин / 6:25

На рочиштето за „Рекет“ сведочеше и возачот на прво осомниченот Бојан Јовановски и тврди дека често го возел до зградата на СЈО.

СВЕДОК ОД РЕКЕТ: Боки 13 беше редовен посетител на СЈО

Уште еден сведок во случајот „Рекет“ кој на денешното рочиште делумно ја потврди блиската врска која Бојан Јовановски ја...

Магдалена Стојмановиќ / 4 март, 2020 15:52

„Тука не е место за пуштање на вакви материјали. Има институции каде може да пријавите“, рече Џафери.

Спречен обид за објавување нова “БОМБА” во собранието(ВИДЕО)

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски откако собранискиот спикер не му дозволи да пушти наводна „бомба“ за лидерот...

Мирко Бачиќ / 14 февруари, 2020 18:50

„Сумата и износот се договорена работа, ако двете страни се договорени. За љубов се потребни двајца, ти имаш интерес и јас имам интерес. Толку“, вели Камчев на Јовановски.

БОКИ 13: Сите патишта водат кон Сашо Мијалков

Обвинетиот Бојан Јовановски во телефонски повик кон Орце Камчев му вели дека се сомнева оти некој го слуша ниниот разговор,...

Стојче Бушин / 6:47

„Боки, ги видов доказите. Можеш ли да замислиш колку сум огорчен. Извини, но грозно е, ова е чист рекет!“.

ПРЕСВРТ ВО АФЕРАТА „РЕКЕТ“ Случајот „Империја“ бил исконструиран, за да се рекетираат осомничените!

Ете, другарчиња… Денеска (11 февруари 2020) конечно допревме до сржта на случаите „Рекет“ и „Империја“. Време е да направиме...

Мирко Бачиќ / 11 февруари, 2020 20:07