Од сопствено искуство можам да претпоставам кој е инспираторот за вчерашната бомбастична заканувачка прикаска.

Ацо Кабранов: Никогаш нема да им простам на Боки и Сергеј за мутираните јавувања

Ацо Кабранов, поранешниот главен и одговорен уредник на 1ТВ, на која воедно сопственик беше Боки 13 првоосомничениот во случајот...

Катерина Крстиќ / 29 јуни, 2020 10:18

СДСМ и Заев покажаа дека можат единствено повеќе криминал, можат повеќе корупција и можат само порази. Да ставиме крај на виткањето кичма. Исправи се Македонијо! Одбери обнова!

ВМРО-ДПМНЕ: Ако имаше правна држава, во овие три години прво Заев немаше да биде ослободен за случајот „Евро за Вицето“

Радмила Шекеринска пак само пред избори најавува реформи во правосудниот систем. Крајно лицемерие. Граѓаните видоа дека...

Перо Милчин / 28 јуни, 2020 13:52

Дуковски прашал кој се јавува, но добил одговор: „ти рековме да не прашуваш многу туку само да му пренесеш на педерот дека ако збори ќе го убиеме“. Адвокатот рече дека тој не добил никаква закана.

Дуковски: Добив закани по животот на Бојан Јовановски

Непосредно пред да дојде Бојан Јовановски во обвинителството, од непознат број ми се јави машки глас и ми рече: „кажи му на...

Катерина Крстиќ / 25 јуни, 2020 21:29

Јовановски веднаш откако ја слушна изречената  казна изјави дека има подготвено кривични пријави за повеќе лица, а парите треба да се бараат кај Зоран и Вице Заеви.

Кои се функционерите за кои Бoки 13 има докази дека се инволвирани во криминал?

Денеска првообвинетиот за случајот Рекет, Бојан Јовановски од затворот Шутка беше пренесен во  скопското обвинителство...

Катерина Крстиќ / 15:09

Адвокатот на Јовановски, Сашко Дуковски за Телма изјави дека пријавите ќе бидат поднесени на записник и сите сознанија ќе бидат предадени на обвинителите.

Боки 13 во обвинителство- поднесува кривични пријави против функционери и бизнисмени

Бојан Јовановски- Боки 13 претпалднево од истражниот затвор во Шутка е префрлен во скопското обвинителство откако Кривичниот...

Катерина Крстиќ / 11:54

Според Дуковски 9 години казна затвор што му беше одредена на Боки 13, е крајно некоректна одлука која не е поткрепена на докази. Адвокатот вели дека неговиот клиент Јовановски не е главната фигура во случајот „Рекет” и дека е злоупотребен.

Дуковски: Го затворија Боки за да ги прикријат крупните ѕверки кои имале допир со парите!

Во вчерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно” адвокатот Сашо Дуковски, и бранител на првоосомничениот во...

Катерина Крстиќ / 23 јуни, 2020 10:56

Владата и СДСМ на Боки 13 му давале потпис, писмени препораки за рекет и јавно му помагале да изгради слика за моќен човек близок до власта. Човек на кој не смее да му се одбие рекет. Така и било, без тие препораки и поддршка Боки не би можел да го рекетира ни Сејдо, автомеханичарот мој, а камоли олигарсиве.

ЛАТАС: Телефонот на Боки Тредичи се крие како најголема државна тајна!

Прво збор-два за коронава. Филипче прима плата само за да ни каже колку има нови заболени и умрени, и ништо друго не работи...

Катерина Крстиќ / 21 јуни, 2020 22:26

Во изминатиов период, по започнувањето на случајот ‘Рекет’ сум изложен на незапомнет линч кој е проследен со тенденциозни, безсмислени и измислени лаги и конструкции кои се пласираат во јавноста преку медиумите и преку поединци. Во овој изминат период целосно е заборавено и не се почитува начелото на презумпција на невиност.

Ова е писмото кое Боки 13 ПОД ПРИСИЛА ГО НАПИШАЛ И ПОТПИШАЛ за случајот „Рекет“ (ФОТО)

Сашо Дуковски, бранителот на Боки 13, првоосомничениот во случајот Рекет, пред неколку дена во гостување на ТВ 24 истакна дека...

Катерина Крстиќ / 17:03