Вистината ја допрев во моето трагикомично гостување на ,,1ТВ,, кое требаше да личи на тв дуел меѓу мене и БОКИ 13, ама тој непримерено се возбуди при спомнување на трансферот помеѓу правното лице ,,ДАН МАК,, и ЛИЛА СТОЈАНОВСКА ФИЛИПОВСКА, од 250.000 евра, па не ми дозволи повеќе да зборувам.

На лагата кратки и се нозете, ИСПЛИВАА ДОКАЗИ: Лила Филипоска подигнала во кеш 250.270 евра(ФОТО)

Новинарот Зоран Божиновски на социјалните мрежи објави фотографии на кои се гледа како екс пријателката од Боки 13, Лила Филиповска...

Сара Фемина / 29 јануари, 2020 22:18

Досега како сведоци исказ дадоа заменичката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Елизабета Јосифовска, Лиле Стефанова, бизнисменот Орце Камчев, неговата сопруга Ана Камчева, сметководителката во приватните фирми на Камчеви, новинарот Христијан Баневски од телевизија 1ТВ и други.

СУДЕЊЕТО ЗА РЕКЕТ ПРОДОЛЖУВА: Денешен сведок ќе биде обвинителот Бурим Рустеми!

„Рекет“ продолжува и денеска, својот исказ пред судиите ќе го даде обвинителот Бурим Рустеми. Рустеми е трет обвинител од...

Весна Петровска / 28 јануари, 2020 9:17

,,Не може сите лекари да грешат, сите се согласни дека треба да биде на хигиено диететски режим, кој не може да биде воспоставен во КПУ Скопје.

Боки 13 се чуствува дискриминиран: Вие си играте со мојот живот, не сум експериментално глувче

На денешното судење за случајот „Рекет” Бојан Јовановски се пожали дека здравствената состојба не му е подобрена и дека...

Сара Фемина / 23 јануари, 2020 11:44

Бојан Јовановски никој не го ферма додека не умре еден ден, тврди неговиот адвокат Сашо Дуковски, кој во изјава за „А1он“ вели дека здравствената состојба на првообвинетиот во „Рекет“ секојдневно се влошува. Дуковски останува на тоа дека во затворот не може да се спроведе хигиено-диететски режим, кој го препорачуваат докторите.

„Боки 13 треба да умре за некој да го сфати сериозно“

– Треба да умре, за некој да го сфати сериозно мојот клиент, вака изјави адокатот на првоосомничениот за случајот Релет. Бојан...

Весна Петровска / 16 јануари, 2020 16:01

Во текот на идната недела Судискиот совет од Апелација ќе одлучува за притворот на Катица Јанева. 

Обвинителството против укинувањето на куќниот притвор на Јанева

Барањето на поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева за укинување на мерката куќен притвор денеска беше одбиено од Вишото...

Катерина Крстиќ / 10 јануари, 2020 16:08

Како фактор во рекетот Катица Јанева е опишана и во сведочењата на Орце Камчев и Зоран Милески Кичеец, а се спомнува и нејзиниот син, вработен кај Боки 13, како потписник на договорите преку кои се реализирале рекети

Што правел Боки 13 кај Рускоска 15 саати? Гледале турски серии

Порталот Вечер вчера објави дека на 20 и 23 декември Бојан Јовановски, Боки 13, давал исказ во Јавното обвинителство за случајот...

Весна Петровска / 5 јануари, 2020 15:38

Вилма Русковска експресно веднаш даде изјава по повод сведоштвото на првоосомничениот во „Рекет“.

Бојан Јовановски пропеаа, а Русковска вели дека тој ништо ни кажал ни понудил

Откако Вечер напиша за новите дели за „Рекет“ и откри дека се изрекетирани 7 милиони евра, Бојан Јовановски открил и неколку...

Весна Петровска / 10:17

Од таа смешна прес-конференција до денес, Заев ми се има јавено само еднаш, а јас нему ниту еднаш, затоа што немам потреба од тоа.

ГЕРОСКИ ОБЈАВИ НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Владини функционери биле мозокот на “Рекет”

Но, како што навестив во некои од моите написи минатото лето, Јовановски сепак беше само маша во рацете на многу покрупни...

Рејхан Бајрами / 4 јануари, 2020 21:06