Но не, некој очигледно има потреба постојано на Заев да му повладува, да му се додворува, да го турка во живиот песок кога ќе зацапа, наместо да се потруди да го извлече. На прав пат, нели…

БОМБА: За да избегне „црно сценарио“, странка во „Рекет 2“ месечно му плаќала на Дончев рекет преку „човекот со брада“

Како што најави, новинарот Бранко Героски објави детали од аферата Рекет 2, во која министерот за здравство Венко Филипче...

Весна Петровска / 4 ноември, 2019 17:36

Бранко Героски беше првиот кој ја откри аферата Рекет, во која првоосомничен е Боки 13, второсомничен кој во моментот е во куќен притвор Зоран Милески, и третоосомничена е поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.

ГЕРОСКИ СО НОВА БОМБА: Најавува детали за ,,Рекет 2″ во 15:00 часот

Новинарот и уредник на порталот Плус Инфо, Бранко Героски преку својот Фејсбук профил ја извести јавноста дека денеска во...

Катерина Крстиќ / 14:57

Фамозниот бројчаник кој требаше да биде поставен на Триумфалната капија, не е поставен од причина што тие единаесет милиони евра кои што се спомнуваат се само уште една торба со пари која денес обвинителството ја нарече ,,Рекет 2”.

„Оние 11 милиони евра за кои велеа дека биле за финансирање на кампањата, се парите за Рекет 2 “

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ 24 истакна дека всушност...

Катерина Крстиќ / 9 октомври, 2019 10:56