Коцкањето е дозволено само во елитни хотели со пет ѕвездички и тоа само ако се наоѓаат надвор од урбани подрачја.

РЕКОРД : Затворени 4300 кладилници во Албанија

Од вчера во Албанија, затворени се 4 300 кладилници. Со пристигнувањето на Новата година, во Албанија стапија во сила неколку...

admin@magazin / 2 јануари, 2019 16:35

Според ДИК бројот на акредитирани домашни набљудувачи е 11.907, на странските набљудувачи е 493, додека акредитирани се и 194 преведувачи што е рекорд

Рекорден број на набљудувачи, известувачи и преведувачи ќе го следат референдумот

Рекорден број домашни и странски набљудувачи денеска ќе бидат на избирачките места за да го следат процесот на изјаснување...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 7:54

Оваа година на 83-тото издание од Меѓународниот саем во Солун ќе има рекордни 1.400 штандови и над 290 илјади посетители над 5.500 полицајци и три огромни протести

Солун под полициска опсада: Саемот ќе го обезбедуваат 5.500 грчки полицајци, но и ФБИ и ЦИА

Не еден, не два, туку три засебни и тотално неповрзани протести ќе се одржат на 8-ми септември во Солун, при отворањето на Саемот...

Мирко Бачиќ / 6 септември, 2018 11:56

Давид, кој во декември 2014 година ургентно беше хоспитализиран по дијагноза на тумор на мозокот со големина на јајце, по 4 тешки години, со рекорд во пливање

Деветгодишниот Давид го победи ракот и беше главна ѕвезда на пливачкиот митинг во Штип

Деветгодишниот Давид Домазетовски од Битола беше најголемата ѕвезда на пливачкиот митинг во Штип, каде што продефилираа...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 10:00

Во Србија, за шест месеци, откриени 102 фантомски фирми, 1.116 лица за сторени 1.024 кривични дела, од кои 66 се лишени од слобода

Србија: Откриено даночно затајување од околу 55 милиони евра, 66 лица уапсени

Даночната полиција за првите седум месеци оваа година открила 102 „фантомски“ и „пералници“ претпријатија, кои претставуваат...

Мирко Бачиќ / 3 септември, 2018 11:55

Град со зрна со големина од 25 сантиметри падна во Германија

Во Германија падна најголемиот град регистриран досега во Европа

Најголемиот град што некогаш паднал во Европа е регистриран во Германија и тоа со големина на зрното од 25 сантиметри соопшти...

Мирко Бачиќ / 20 август, 2018 10:25