Ејјј години се маршираше по улици против владеењето и против големиот криминалец Грујо, за да биде толку лесно да се голтне и прифати паролата "ќе го вратиме дома да си ја одлежи казната".

Ременски: Македонското аномично општество ги појави своите знаци

Полека но, сигурно Диркемовото (македонско) аномично општество ги појави своите знаци. Оттуѓени граѓани, оттуѓени од блиските,...

Владо Марин / 5 јануари, 2021 6:04

Денес жалам за мојот/нашиот верен другар кој загина од подмолните трујачи кои не се сакаат ниту себе си, а камоли некоја друга душа!

Ременски: Денес воопшто нема да искажам жалење за сите што беа тепани во овие црни настани

Осум години од “Црниот понеделник” се падна во “четврток” кој исто така беше црн пред три години. Денес воопшто нема да...

Рејхан Бајрами / 24 декември, 2020 19:40

Политичката/партиската жабокречина чија реа ја дишеме 30 години, денес ни ги огласува “мирноводските” ликови (риби) да ни кажат дека, “реата е чистиот воздух што ни го нудат и треба да го дишеме”.

Ременски: Ги заболе нив за државата, за народот и за партијата

Платени политички кукли! Политичката/партиската жабокречина чија реа ја дишеме 30 години, денес ни ги огласува “мирноводските”...

Рејхан Бајрами / 4 декември, 2020 4:42

Венко Филипче ја има поддршката од сите што знаат што е струка и ука.

Ременски: Д-р Филипче е еден од ретките министри од СДСМ кон кого имам почит и разбирање

Д-р Венко Филипче е еден од ретките министри кон кого имам почит и разбирање, независно од пропагандата која успева да наметне...

Рејхан Бајрами / 6 ноември, 2020 4:31

Фросина Ременски освен политиката, неретко знае да се претстави и како одлична домаќинка!

(ФОТО)Беше македонска министерка, а сега се расправа со пиперки, ниви и трактори

Фросина Ташевска Ременски поранешната министерка за труд и социјална политика на Македонија го промени личниот живот од...

Сара Фемина / 28 октомври, 2020 7:47

Откако се изредија со интервјуа, колумни и прозивки сите што не гласаа за евроатлантските клучни одлуки во Собранието (Поповски, Тодоров, Рангелова, Димовски), а силно се залагаат за тие вредности во реформата на нивната партија, по денешното интервју на Началникот, очекувам ја утре, ја до понеделник да се јави и Гордана Јанкуловска, а може и Орце Камчев ако сака. Уште само тие фалат.

Ременски: Византиските игри во ВМРО-ДПМНЕ се поддржани од СДСМ!

Секогаш сум била приврзаник и поддржувач на партиските социјалдемократски политики од интерес на граѓаните и државата....

Катерина Крстиќ / 23 јули, 2020 10:06

Кон барањето за иземање на обвинителката Русковска, се приклучи и обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13.

Боки 13: Кичеец е пуштен зошто со Рускоска треба да местат избори- бараме нејзино изземање од “Рекет 2”

Заврши судењето за случајот „Меѓународен сојуз“, кое воедно беше одложено за 21 јули 2020 година, поради барањето на поранешната...

Катерина Крстиќ / 1 јули, 2020 17:14

Да не беше полицискиот час за велигденските празници сликата ќе беше слична или иста.

Ременски: Не постои министер за внатрешни работи кој може да растури литија или верски обред во вонредна состојба!

Поранешната министерка и пратеничка, Фросина Ременски преку социјалните мрежи го изрази својот став околу случувањата на...

Рејхан Бајрами / 8 мај, 2020 15:11