Кон барањето за иземање на обвинителката Русковска, се приклучи и обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13.

Боки 13: Кичеец е пуштен зошто со Рускоска треба да местат избори- бараме нејзино изземање од “Рекет 2”

Заврши судењето за случајот „Меѓународен сојуз“, кое воедно беше одложено за 21 јули 2020 година, поради барањето на поранешната...

Катерина Крстиќ / 1 јули, 2020 17:14

Да не беше полицискиот час за велигденските празници сликата ќе беше слична или иста.

Ременски: Не постои министер за внатрешни работи кој може да растури литија или верски обред во вонредна состојба!

Поранешната министерка и пратеничка, Фросина Ременски преку социјалните мрежи го изрази својот став околу случувањата на...

Рејхан Бајрами / 8 мај, 2020 15:11

Со тезги од државниот буџет до високи позиции на листата на најплатени извршители, нотари и адвокати.

КОД ОТКРИВА: Во УБК “КАША ПОПАРА”- имало повеќе припадници со двојни идентитети

Досие тајна мисија-ова не е најава за нов филм на Џемс Бонд туку Код открива дека освен Варелов имало и други припадници на...

Сара Фемина / 17 декември, 2019 20:42

Денеска со исказ треба да излезе и Фросина Ременски. Таа вчера по втор пат вршеше увид на доказите по што рече дека видела се освен докази.

Вчера не виде докази против неа: Ременски денес на распит кај Русковска

Пратеничката и потпретседател на Собранието, Фросина Ременски денеска пред обвинителката Русковска и денес ќе дава исказ...

Катерина Крстиќ / 10:18

Ременски го заврши увидот во доказите кои ги обезбедило Обвинителството, и на прашање на новинарите одговори дека се видела, но не и докази.

Фросина Ременски не видела докази против неа за Меѓународен сојуз

Фросина Ременски, пратеничка и потпретседателка на Собранието денеска беше во обвинителството за организиран криминал...

Катерина Крстиќ / 16 декември, 2019 14:27

Неофицијално Обвинителката има обемен доказен материјал против Ременски.

Ременски се задржа четри часа во Обвинителството – имало обемен материјал против неа!

Пратеничката на СДСМ и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски врши увид во доказниот материјал во врска со случајот...

Весна Петровска / 13 декември, 2019 16:26

Освен Ременски можност за увид во доказите имаат и првоосомничениот Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13, кој беше претседател на организацијата и негоовиот татко Миле Јовановски.

Фросина Ременски дојде во Обвинителство да врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Утринава пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши...

Катерина Крстиќ / 10:17

При претрес на домот на осомниченото лице се пронајдени документи и за нив се известени институциите од каде што потекнуваат документите и кои се надлежни за преземање на понатамошна постапка. Документите што ги наведувате во вашето прашање не се пронајдени при претресот, се вели во одговорот до МКД.мк на Јавното обвинителство.

При претресот во домот на Ременски пронајдени доверливи документи

Обвинителството за организиран криминал ги потврди информациите на МКД.мк дека при претресот во куќата на осомничената...

Катерина Крстиќ / 15 ноември, 2019 10:07