Ексклузивниот ресторан Камник е популарен по дивечот кој го имаат на менито, како што е гулаш од срна, колбаси од мечка а и добри вина од нивната приватна винарија.

ФОТО: Гулаш од срна или колбаси од мечка. Што ќе јадат Заев и Вучиќ во Камник?

По примопредавањето на вакцините на граничниот премин Табановце Зоран Заев и Александар Вучиќ отидоа да ручаат во ресторанот...

Сара Фемина / 14 февруари, 2021 13:42

Засега е непознато зошто ресторанот се срушил во областа Ксиангфенг во провинцијата Шанкси, 600 километри југозападно од Пекинг!

ХОРОР ВО КИНА: Се сруши двокатен ресторан, 30 лица извадени од урнатините, 13 мртви (ВИДЕО)

Тринаесет лица загинаа во Кина откако се сруши двокатен ресторан, објавија денеска државните медиуми. Државната телевизија...

Стојче Бушин / 29 август, 2020 18:09

Надзорот од страна на ДСЗИ е направен по епидемиолошка индикација односно заради тоа што на 14.09.2019 година во вечерните часови, пет лица со симптоми на труење со храна побарале лекарска помош.

Затворен ресторан во тетовско село поради труење на пет гости!

Пет лица за затруле со храна, по што е затворен ресторанот во тетовското село Брвеница, со цел да се спречи понатамошно ширење...

Рејхан Бајрами / 15 септември, 2019 19:30

Ѓоковиќ: Заработив доволно за да ја нахранам цела Србија

Ѓоковиќ: Заработив доволно за да ја нахранам цела Србија – ОТВОРА РЕСТОРАН ЗА БЕЗДОМНИЦИ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ повторно ги освојува симпатиите на светот – овојпат не со тениската игра туку со хуманитарната...

Узунов Бобан / 26 август, 2019 8:50

Езџан Алиоски за македонската репрезентација до сега одиграл 28 натпревари во различни натпреварувања, зборувајќи го јазикот што најдобро го знае на терен со постигнати 5 голови и 6 асистенции,

Пендаровски со поддршка за Алиоски: „Ти си пример од кој учи целата држава, продолжи да не радуваш“

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски се огласи на социјалните мрежи после скандалот на кој фудбалскиот...

Перо Милчин / 14 јуни, 2019 14:37

Фудбалерот бил фрапиран од односот на вработените кон него, со оглед дека е македонски репрезентативец и игра во дрес со државниот грб, а откако тие сфатиле кого го избркале, веќе било доцна.

СКАНДАЛ: Македонскиот репрезентативец Алиоски избркан од ресторан, бидејќи зборел на Албански!

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски реши да ја мине паузата во својот роден град Прилеп, но се најде во доста незгодна...

Рејхан Бајрами / 13 јуни, 2019 20:06

Нетпрес објави дека случката била пренесена од вознемирените гости, кои биле во моментот на тепачката во ресторанот. Како што сведочат тие за порталот, синот на пратеникот бил толку револтиран што гостите во секој момент очекувале да биде употребено и оружје.

Син на пратеник истепал вработен во познат скопски ресторан

Ужас во еден скопски ресторан се случил откако син на пратеник претепал вработен. Како што дознава порталот Нетпрес, станува...

Катерина Крстиќ / 29 мај, 2019 16:10

Ѓоковиќ освен како добар тенисер е познат и како голем хуманитарец.

Спортист со големо срце. Ѓоковиќ отвара ресторан за бездомници во Србија

Тенискиот шампион Новак Ѓоковиќ планира да отвори нов ресторан во кој ќе се служи храна за оние кои имаат потреба од неа.  Српскиот...

Перо Милчин / 2 февруари, 2019 23:34