Студеното време носи настинки, вируси и неизбежна кашлица. Ретки се луѓето во зима што немаат проблеми со оваа непријатна последица на вирусни или бактериски инфекции на дишните патишта.

Победи го грипот со природен лек, грипот може да биде фатален!

Студеното време носи настинки, вируси и неизбежна кашлица. Ретки се луѓето во зима што немаат проблеми со оваа непријатна...

admin@magazin / 21 март, 2022 4:17

Вкусни полнети палачинки!!!

Деликатес што ќе го паметите: Печени палачинки полнети со блитва, панчета и свежо сирење (РЕЦЕПТ)

Овие вкусни и сочни солени палачинки се полнат со мешавина од блитва, панчета и сирење и потоа се печат со прелив од кисела...

Владо Марин / 7 октомври, 2020 18:16

Потребно е да се јаде наведената количина на производ 5-6 пати.

НАЈЕФЕКСИВНА ДЕТОКСИКАЦИЈА: За 3 дена до 7 кг помалку – Овој чудесен пијалок ги отстранува маснотиите!

Три дена детоксикација може да ви помогне да се ослободите од 4-7 килограми вишок. Резултатот ќе зависи од вашата почетна тежина...

admin@magazin / 16:48

Најдобрата билка за слабеење според Ванѓа е омајничето (Geum). Подгответе си соодветен голем сад. Оставете ја водата да зоврие и ставете 100 грама од билката омајниче (Geum) (во исушен вид).

Ова е растението со кое Ванѓа им помогнала на стотици луѓе да ослабат

По смртта на баба Ванѓа, рецептот се задржал и продолжува да им помага на многу луѓе со исти проблеми. Тие гарантираат дека...

Владо Марин / 27 јули, 2020 8:25