Направете вкусен деликатес како прилог за ручек или мезе за со пиво.

Чипс од тиквички за секој љубител на спортот

Состојки: 2-3 тиквички 3-4 чешни лук вегета сол бибер Подготовка: Тиквичките не се лупат, се сечат на дебели кругови, па се оставаат...

Македонка Димкин / 15 јуни, 2018 23:32

Ако сте од оние личности кои се грижат за тоа што го јадат, ќе ја обожавате оваа пица. Ова е здрав рецепт за пица која е здрава и посна и во која има многу зеленчук.

Традиционален рецепт за посна пица

Состојки: 1 праз 1 домат 1 пиперка 200 гр. шампињони Оригано Кечап Малку посен кашкавал Начин на подготовка: Замесете тесто за...

Македонка Димкин / 23:18