Многу домаќинки сè уште се среќни да подготват домашен леб за своето семејство, но се случува да не излезе како што би сакале.

8 фатални грешки при правење домашен леб: Затоа не ви успева!

Мирисот на домашен и врел леб не враќа во нашето детство, во времето кога нашите баби и мајки ни подготвуваа домашен леб и...

Сара Фемина / 22 ноември, 2020 19:58

ВКУСЕН КОЛАЧ.

Интернетот е луд за оваа чоколадна торта: Се додава состојка која му дава посебен вкус- Ова е причината зошто секој е луд за него

Интернетот е луд по сочна чоколадна торта што се прави во седум едноставни чекори и содржи една состојка за која никогаш...

Сара Фемина / 14:19

Јапонските научници на ова истражување работеле година дена, па откриле дека луѓето кои консумирале чаша сок од домати еднаш дневно, имаат понизок притисок.

Сокот од домати го намалува крвниот притисок

Едно истражување наведува дека консумирањето една чаша незасолен сок од домати би можело да ви помогне во снижување на крвниот...

Владо Марин / 17 октомври, 2020 20:16

Кога воспаление на бубрезите или мочниот меур, се препорачува дневен оброк, несолена тиква со малку домат и сецкан кромид, кој е зачинет со лажица кисела павлака.

Медицински својства на тиквата: Одличен лек за бубрези, проблеми со менопаузата, проширени вени

Тиквата се препорачува за луѓе кои страдаат од ревматизам, гихт, воспаление на бубрезите и мочниот меур. Добро е и против...

Сара Фемина / 11 октомври, 2020 19:25

ЛЕК ЗА ШТИТНА ЖЛЕЗДА!

Природно решение за проблеми со тироидната жлезда: Овој чудесен сируп ефикасно ја регулира нејзината работа!

Овој природен пијалок има многу корисен ефект врз тироидната жлезда, а доволна е само да се припрема. Состојки: – 40 млади...

Сара Фемина / 17:53

Се смета дека кромидот помага при широк спектар на заболувања - од обична настинка, па сѐ до срцеви заболувања, дијабетис, остеопороза и некои други болести.

МОЌЕН ЛЕК: Има антиинфламаторно дејство, ја чисти крвта, го регулира шеќерот и спречува рак!

Кромидот е еден од најстарите зеленчуци познати на човештвото. Тој се употребува како додаток или зачин во различни рецепти...

Сара Фемина / 7 октомври, 2020 20:02