Оваа жлезда учествува во контролата на метаболизамот и терморегулацијата

Направете сами домашен лек за тироидна жлезда

Многу од луѓето имаат проблем со тироидната жлезда која е една од поголемите жлезди во човечкото тело и се наоѓа во предниот...

Едмонд Бекири / 14 јуни, 2022 14:14

Мевлемот ги елиминира вишокот маснотии и вода од организмот, но ја подобрува и функцијата на мозокот, го подобрува памтењето, го подобрува слухот и видот.

РЕЦЕПТ ЗА УСПЕШНО СЛАБЕЕЊЕ: Свеж рен, лимон и мед!

Испробан рецепт за слабеење околу половината. Многу стар рецепт кој моментално станува доста актуелен помеѓу младите. Според...

Сара Фемина / 28 мај, 2022 15:56

Многу домаќинки сè уште се среќни да подготват домашен леб за своето семејство, но се случува да не излезе како што би сакале.

8 фатални грешки при правење домашен леб: Затоа не ви успева!

Мирисот на домашен и врел леб не враќа во нашето детство, во времето кога нашите баби и мајки ни подготвуваа домашен леб и...

Сара Фемина / 20 март, 2022 6:58

Едно од најтрадиционалните јадење во Македонија и пошироко. Постои една поговорка која вели „Колку домаќин(к)и, толку различни вкусови на зготвена сарма, а сите преубави и превкусни“.

ЕВЕ КАКО СЕ ПРАВИ ВИСТИНСКА МАКЕДОНСКА САРМА: Нема подобар рецепт од овој

Едно од најтрадиционалните јадење во Македонија и пошироко. Постои една поговорка која вели „Колку домаќин(к)и, толку различни...

Сара Фемина / 13 март, 2022 11:37

Оваа пита е популарна во Обединетото Кралство, Австралија, Гана, Нигерија, Европа, Нов Зеланд и Канада.

СПРЕМЕТЕ ПИТА КАКО НАШИТЕ БАБИ: Вкусна полнета со сирење и спанаќ

Брза пита со спанаќ и сирење, вкусна, здрава. А по желба може да ја направите со тиква, компир или друг фил по ваша желба.  Оваа...

Сара Фемина / 6 март, 2022 14:45

„Висока треска (над 50 степени) и зголемена влажност над 50 проценти од короната не можат да преживеат.

Короната ова не може да го преживее: Јас сум доктор 42 години- доволна е една лажица на утро и навечер!

Д-р Јуре Буриќ испрати писмо до хрватскиот министер за здравство Вили Берош во врска со короната, а тоа беше наведено од тамошниот...

Мирко Бачиќ / 10 февруари, 2022 18:23