„Вчера имаше една регионална конференција за соработка со медиумите“, додаде тој.

Можно е да променам место на седење во Парламентот, вели Реџепи

„Добар сум се е добро и одиме понатаму“, рече пратеникот Кастриот Реџепи во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, како одговор...

Рејхан Бајрами / 27 ноември, 2021 13:19

Тој додаде дека до пред гласањето Реџепи не кажал ниту еден збор против иницијативата за уривање на Владата.

Николоски објави 4 списоци со потписот на Кастриот

Кога се иницираше целата работа околу ново мнозинство, идејата на пратениците на БЕСА беше последни да се потпишат на списокот,...

Сара Фемина / 19 ноември, 2021 5:47

„Од тој момент оценувам дека дотичниот пратеник не е член и заменик на Движењето БЕСА, согласно одлуката што ја донесов како претседател на оваа партија и ваквата состојба ќе остане сѐ додека остануваат аргументите и факторите – дека на дотичниот пратеник му е забрането и спречено да гласа согласно потписот што го дал“, рече Касами

Кастриот Реџепи отстранет од БЕСА

Лидерот на Движењето БЕСА, сега и градоначалник на Тетово, Билал Касами, вели дека пратеникот Кастриот Реџепи останува исклучен...

Перо Милчин / 17 ноември, 2021 7:27

Моите првични размислувања беа да дојдам на седницата, да се обратам и да гласам против иницијативата!

Реџепи: Не им се плашам, државата мора да оди напред!

Пратеникот Кастриот Реџепи во гостувањето на ТВ21 кажа дека на денот кога требало да се гласа недоверба на Влада, бил засолнет...

Рејхан Бајрами / 16 ноември, 2021 6:03

Вели дека добивал закани по живот но не открива од кого.Од Беса му порачаа: „Ако не се срамиш, правиш што сакаш“.

Кастриот Реџепи со полициско обезбедување дојде во Собранието, добивал закани по живот

Кастриот Реџепи самоволно одлучил да се засолни и да не присуствува на седницата на која требаше да се гласа за недоверба...

Сара Фемина / 15 ноември, 2021 16:26

Реис Ул Улема Шакир Фетаи од денеска е прв човек на ИВЗ, а го наследува Сулејман Реџепи кој речиси 30 години беше исламски верски поглавар во земјава.

ИВЗ го доби новиот поглавар!

Од денеска стапи на функција новиот поглавар на Исламската верска заедница во Македонија. Реис Ул Улема Шакир Фетаи од денеска...

Рејхан Бајрами / 30 мај, 2020 12:01

ВД реисот, муфтијата од Гостивар, е брат на универзитетскиот професор во Тетово, Милаим Фетаху поранешен член на АВМУ на предлог на ДУИ а сега на листата за амбасадор во Хрватска на владината листа како предлог на ДУИ.

ПАРТИСКИ ВРСКИ: ВД реисот Фетаху близок на сменетиот Реџепи и на ДУИ!

Поставениот вд Реис, досегашниот муфтија од Гостивар, Ефенди Шаќир Фетаху според извори во ИВЗ е човек од доверба на сменетиот...

Едмонд Бекири / 27 мај, 2020 14:46

До подготвување на нови избори, вршител на должноста ќе биде гостиварскиот муфтија.

НАЈНОВА ВЕСТ: Реисот Реџепи разрешен од функцијата!

Со 2/3 мнозинство донесена е одлука за разрешување на Реисот Реџепи од функцијата, јавува репортерот на ТВ21. Едногласно донесовме...

Владо Марин / 13:57