Јавноста беше згрозена од овие фотографии и ја осудува постапката за измејување на христијанството.

ЗГРОЗУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: ЛГБТ заедницата ја шокираше јавноста по вчерашниот собир во Скопје

Припадниците на ЛГБТ заедницата веќе неколку пати на различни начини се обидоа да го исмеат Христијанството, а вчера бурни...

Катерина Крстиќ / 11 јуни, 2019 15:45

На уметничкото Венециско биенале Македонија досега секогаш била претставувана од министрите за култура

Дали Никола Димитров стана парт-тајм министер за култура или се работи за културна екскурзија?

Оваа година на 58то ликовно биенале во Венеција најголемото изненадување за Македонија не беше делото на уметничката Нада...

Данаил Михајловски / 12 мај, 2019 22:36

Алаѓозовски дал 15 милиони денари на невладина во која самиот членувал

Обелоденета афера на Алаѓозовски

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Ане Лашкоска на денешната надзорна расправа во Собранието на чиј дневен ред беше Годишната национална...

Стефан Каневче / 13 март, 2019 17:47

Кога нема што да се работи, се презентираат проектни идеи кои можеби ќе се реализираат за 30 години од денес, кога Скопје можеби ќе има гасификација но не и шума на Водно

Скопје ќе се номинира за Европска престолнина на културата во 2028 година?

Градот Скопје ќе се номинира за титулата Европска престолнина на културата во 2028 година. Номинацијата за оваа престижна...

Мирко Бачиќ / 12 септември, 2018 13:31

На социјалните мрежи револт: "Адеми, те боли вистината, да не беа терористите на ОНА и нивните убиства на македонските бранители, ти никогаш немаше да биде министер"

Виган Максути за УЧК-а, не е говор на омраза, Заев?

Манифестираната селективна меморија на премиерот Заев, збирно со директорот на агенцијата за филм Тозија и министерот Адеми,...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 8:12

Владини и партиски функционери на СДСМ масовно бришат постови кои си ги објавувале по социјалните мрежи

Алаѓозовски со став за промена на името уште од 2014-та година!?

На социјалните мрежи излезе твит кој поранешниот министер за култура и актуелен национален координатор за култура на Република...

Мирко Бачиќ / 12 август, 2018 11:37

По разрешување од министерската позиција, Роберт Алаѓозовски се вдоми во Владата на Заев.

Алаѓозовски стана советник на Заев

Поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски е назначен за национален координатор за развој на културата и меѓуресорска...

admin@magazin / 4 јуни, 2018 14:49