Драг господине Претседател, топло ви честитам за вашиот 50-ти роденден. Вашиот придонес за развој на пријателски односи меѓу нашите две земји е голем.

Светските лидери му го честитаа 50-от роденден на Вучиќ: Еве што му посака Путин, Ергодан, Орбан и други

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска прими роденденски честитки од бројни светски официјални претставници. Претседателот...

Сара Фемина / 5 март, 2020 22:07

Партнерката на Ана Брнабиќ, Милица го роди својот син Игор пред една година. Премиерката во повеќе наврати истакна дека пристигнувањето на бебето во нивниот дом донело радост.

ПРЕМИЕРКАТА НА СРБИЈА ГИ ЧАСТЕШЕ МИНИСТРИТЕ: Брнабиќ донесе торта за првиот роденден на синот

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, донесе торта во кабинетот и ги почасти министрите, затоа што нејзиниот син бебето Игор,...

Сара Фемина / 20 февруари, 2020 21:15

Очите на целата јавност се вперени кон Јанева па многумина се прашуваат – каква роденденска желба ќе посака, после срамотниот скандал во која беше вмешана заедно со Боки 13 и уште неколку лица?

ТОРТА ВО КУЌЕН ПРИТВОР: Јанева слави роденден – каква ли желба ќе посака?

Екс специјалната јавна обвинителка и обвинетата во аферата „Рекет” Катица Јанева, денеска во куќен притвор го слави својот...

Перо Милчин / 9 февруари, 2020 15:31

Загинал на 16 октомври 2007 во сообраќајна несреќа во Хрватска. Постхумно бил прогласен за заслужен граѓанин на Македонија. Денот на неговиот погреб, 17 октомври, бил прогласен за Ден на национална жалост.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШЕ, ЅВЕЗДО МАКЕДОНСКА: Да беше жив денес ќе наполнеше 39 години

Денес изминуваат 39 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше Проески. Човекот кој освен тоа...

Сара Фемина / 25 јануари, 2020 0:00

Свети Василиј Острошски е еден од најпочитуваните српски светци.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН Е РОДЕН ВАСИЛИЈ ОСТРОШКИ: Повеќе личел на АНГЕЛ наместо на ЧОВЕК

На денешен ден е роден Свети Василиј Острошки или познат и како Чудотворец Свети Василиј. Свети Василиј Острошски е еден...

Сара Фемина / 28 декември, 2019 21:41

Инаку, Кјара е ќерка на Хелена од првиот брак со адвокатот Арбен Гоља. Таа е актерка, модел и дизајнер, а неодамна се појави и во последниот спот на пејачот Филип Пешевски. Веќе неколку години живее во Нов Зеланд заедно со мајка си, нејзиниот сопруг Игор и нивниот двегодишен син Тиан. Пријателите често ѝ коментираат дека многу наликува на нејзината тетка, пејачката Ребека.

Ќерката на Хелена Розга стана вистинска УБАВИЦА – таа го живее својот СОН во нов Зеланд

Ќерката на поранешната водителка Хелена Роза, Кјара, наполни 21 година. Таа роденденот го прослави со забава дома, заедно со...

Весна Петровска / 26 октомври, 2019 16:05

Врањеш после полноќ ги дувнла свеќичките, и тогаш всушност и почнала вистинската журка. После Цеца, гостите ги забавувала Наѓа Голубовиќ, која одвреме-навреме микрофонот му го давала на славеникот. А тој не само што пеел, едно време и почнал да се соблекува.

На Цеца и „плесна“ 50 000 евра, па на крај и сам си запеа, И ТОА ГОЛ! Вака слави роденеден екс љубовникот на Карлеуша

Фудбалерот Огњен Врањеш го прослави 30 роденден во друштво на пријателите и соиграчите од АЕК, во еден престижен клуб во Атина....

Весна Петровска / 22 октомври, 2019 11:40

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денес го прославува својот 45. роденден.

ПРЕМИЕРОТ ДУВА РОДЕНДЕНСКИ СВЕЌИ: ДЕНЕС СЛАВИ РОДЕНДЕН!

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев денес полни 45 години. Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран...

Сара Фемина / 8 октомври, 2019 12:06