Многу жалам за изгубениот млад живот. Но, не е вистина дека се работи за родилка и дека наместо папочна врвка и биле пресечни цревата.

Д-р Јовановска: Не е вистина дека се работи за родилка и дека наместо папочна врвка и биле пресечни цревата

33-годишна пациентка вчера починала на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје, а на социјалните мрежи се појавија...

Перо Милчин / 11 мај, 2021 7:13

Веднаш и бил земен тест за Ковид-19 и додека се чекал резултатот од тестот кој бил негативен и била земена крв за лабораториски иследување и за утврдување на крвната група на пациентката, која до тој момент, поради неконтролираната бременост, не била позната.

Детали за починатата родилка и нејзиното бебе- ова е причината за смртта!

Четириесетгодишната родилка и нејзиното бебе починаа вчера попладне на Клиниката за гинекологија. Ккао што соопшти дежурната...

Катерина Крстиќ / 20 септември, 2020 14:58

Трагичниот случај за телевизија Канал 5 го потврди директорката на Гинекологија, Викторија Јовановска која повеќе детали најави за утре.

Трагедија на скопска Гинекологија- починаа родилка и нејзиното бебе!

Вчеравечер на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар ,,Мајка Тереза” во Скопје, починала родилка, врз...

Катерина Крстиќ / 8:39

Јовановска е револтирана од начинот на однесување на дел од пациентите, кои дури им се закануваат ако ги сместат нивните блиски во изолација.

Јовановска од ГАК: Пациентите ни се закануваат ако ги ставиме во изолација (ВИДЕО)

По скандалот со родилката во гинеколошко акушерската клиника кој го објави Слободен Печат во кој трудница која се претставила...

Катерина Крстиќ / 12 јуни, 2020 11:59

Шејнур Салиу - дали ова е родилката од „угледно семејство“ која сокрила дека свекорот има Корона и довела во опасност медицински персонал во ГАК, како и во “Ре-Медика“?

Шејнур Фејзула Салиу е родилката од “угледно семејство“ која не кажала дека има свекор со Корона?

Изминатиов викенд жена “докторка од угледно семејство“ дошла да се пораѓа на Гинеколошката клиника во Скопје без да каже...

Данаил Михајловски / 11:08

Починатата неколку дена имала проблеми со дишењето и движењето.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Почина родилка на Клиниката за гинекологија – бебето е спасено!

Родилка од Македонска Каменица рано изутрина починала на Клиниката за гинекологија. Масивна тромб емболија поради што дошло...

Перо Милчин / 15 август, 2019 17:27