Христијан Мицкоски во 2016 станал директор на АД „Електрани на Македонија“, а во периодот 2015–2017 бил советник за енергетика на премиерите Никола Груевски и Емил Димитриев.

ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ КАКО ВОЈНИК? Сега е лидер на ВМРО ДПМНЕ и има преубава сопруга РОЗИ(фото)

Христијан е професор на Машинскиот факултет и лидер на најголемата партија во нашата држава, ВМРО-ДПМНЕ.  Христијан Мицкоски...

Сара Фемина / 29 декември, 2019 11:09

Пејачката пристигна во градот на пладне, а ја дочекало пријатно изненадување од кое останала без зборови.

ЦЕЦА ДОЧЕКАНА ВО ШТИП СО КРЕВЕТ СО МИРИЗЛИВИ РОЗИ: Погледнете го изненадувањето за балканската дива!

Десетици илјади посетители синоќа се забавуваа со песните на големата балканска турбо фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ во Штип,...

Сара Фемина / 22 септември, 2019 11:51