Бурни реакции предизвика видео снимката на социјалните мрежи на кои се гледа како полициски службеници тепаат момче, кое во моментот не пружа отпор..

Што се случува со Македонската полиција?

Видео на кое се гледа како униформирани полициски службеници применуваат сила врз човек се појави на социјалните мрежи....

Македонка Димкин / 24 септември, 2020 18:28

Нападите врз Ромите во Косово се честа појава

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД КОСОВО: Маж среде улица ѕверски тепа жена затоа што е Ромка

  Додека непознато лице со мобилен телефон снима како жената се движи по улица, мажот одеднаш влетува во кадар од зад грб...

Узунов Бобан / 1 јуни, 2019 16:55

Гордана Силјановска Давкова по повод Меѓународниот ден на Ромите, во изјава за медиумите вели дека вреди да се одбележуваат важни датуми

Силјановска: Мојата ќерка ја одгледа Ромка, би побарала помош од Ромите и во вршењето на претседателската функција

Кандидатката за претседател поддржана од опозициската партија ВМРО- ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова по повод Меѓународниот...

Катерина Крстиќ / 8 април, 2019 19:47

Ибраимовски имаше забелешки за работењето на владата, за поткупот на гласови на ромската заедница но и третманот кој го имаат од власта, ова е трета негова реакција

Ибраимовски со црвен картон за Заев, доста не лажете

Пратеникот, Самка Ибраиовски од ПЦЕР обвинува дека не се почитуваат конкурсите во државните институции за вработување на...

Мартин Попоски / 23 ноември, 2018 13:02

Во Битола се поткупуваат роми да го зголемат процентот на излезеност, во Скопје цел ден пристигаат автобуси со косовари со двојно државјанство од времето на Црвенковски

Се поткупуваат Ромите од Битола, потплаќачот фатен на дело

Поради малата излезност на референдумот, во Битола се поткупуваат Роми за да излезат на гласање. До редакцијата на Економски...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 16:55

Првите реакции пристигнаа од пратеникот Ибраимоски и министерот Ахмедоски

Владата ги заборави ромите за Денот на геноцидот врз Ромите во Втората светска војна

По повод Денот на геноцидот врз Ромите во Втората светска војна денеска во Меморијалниот центар на холокаустот во Скопје...

Мирко Бачиќ / 6 август, 2018 14:28

Сепак имало анкета на тема дали сте за промена на името од Република Македонија во Република Северна Македонија

75% Македонци се против Договорот и промена на името

Иако официјално не е објавена а прв ја посочи пратеникот и поранешниот министер за надворешни работи Антонијо Милошоски...

Мирко Бачиќ / 21 јули, 2018 7:51