Роналдо го купил еден од првите примероци на најновиот Bugatti La Voiture Noire, автомобил кој чини 10 милиони фунти и беше претставен на саемот во Женева.

Кристијано Роналдо го купи најскапиот автомобил во светот !

Португалскиот фудбалски шампион Кристијано Роналдо, важи во светот за голем љубител на скапите автомобили, а во својата...

Сара Фемина / 1 мај, 2019 14:53

Брилијантен натпревар на Роналдо и Јувентус во лигата на шампионите

(видео) По вчерашниот хет трик, Роналдо со порака до навивачите на Реал Мадрид

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо, одигра уште еден херојски натпревар во нокаут фазата од Лигата на шампионите.  Со...

Узунов Бобан / 13 март, 2019 10:57

Веста дека Кристијано Роналдо ќе дојде во Скопје, е главна тема на социјалните мрежи, а граѓаните не знаат дали ова е маркетиншки трик на Сефер Цаноски или вистина.

Роналдо доаѓа во Македонија, на покана од Сефер Цаноски?

На својот Фејсбук профил првиот човек на ФОН Универзитетот, Сефер Цаноски, објави дека светски познатиот фудбалер Кристијано...

Перо Милчин / 6 февруари, 2019 20:29

Роналдо ја призна вината дека во периодот од 2011 до 2014 година кога беше член на Реал Мадрид затајувал данок од маркетинг.

Роналдо доби затворска казна и финансиска глоба од 18,8 милиони евра

Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо е осуден на 23 месеци затворска казна и финасиска глоба од 18,8 милиони евра...

Перо Милчин / 22 јануари, 2019 14:38

Роналдо пет пати ја има освоено наградата на ФИФА „FIFA Ballon d'Or “ за најдобар играч на годината, последната во 2017 година.

РОНАЛДО : ” Минатата година беше најдобра во мојата кариера “

Минатата пролет со Реал Мадрид ја освои третата последователна титула на првак на Европа и потоа Шпанија ја замени со Италија. Роналдо...

Сара Фемина / 2 јануари, 2019 12:04

Статистиката е неверојатна, остана прв стрелец во Реал Мадрид за оваа година иако веќе пола година не е дел од овој клуб.

Роналдо е прв стрелец на Реал Мадрид во 2018 година

Роналдо зад себе има неверојатна година, бројки кои тешко се испишуваат. Кристијано Роналдо го изненади фудбалскиот свет...

Сара Фемина / 30 декември, 2018 10:56